Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Justyna

Skłonność do guzów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna
Witam! Chciałabym dowiedzieć się czy istnieje coś takiego jak skłonność do występowania takich zmian. Trzy i dwa lata temu wykryłam u siebie włókniaki które usunęłam i jak na razie nie zaobserwowałam kolejnych. Niestety ok miesiąca temu zauważyłam 2 guzki na nadgarstku a to niestety nie wszystko...wczoraj przypadkiem znalazłam również 2 guzy ok 1 cm średnicy na potylicy. Są twarde i dają się przesuwać bolą przy odwracaniu głowy. Poza tym od dłuższego czasu bardzo często boli mnie głowa, sądziłam, że to z powodu zmęczenia, później przeziębienia, lecz teraz obawiam się, że może to wiąże się z tymi guzami...mam dopiero 22 lata i chciałabym wiedzieć czy można wykonać jakieś dodatkowe badania, by poznać przyczynę występowania tych guzków...czy może to być coś poważnego?proszę o odpowiedź bardzo boję się kolejnych zabiegów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Guzki trzeba usunąć i poddać badaniu histopatologicznemu. Guzki muszą być dokładne przebadane, aby określić ich budowę histopatologiczną. Może to nerwiakowłókniakowatość. Guzki wtedy usadawiają się wzdłuż nerwów (nawet czaszkowych) i mogą dawać objawy takie jak Pani opisuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Poszukaj na: http://www.bolimnie.com/galeria-chorob znajdziesz dużo zdjęć jak mogą wyglądać choroby człowieka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.