Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa

Przepuklina pachwinowa u mężczyzny 86-letniego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa
Mój ojciec ( skończone 86 lat) zauważył u siebie *zmianę*, która najprawdopodobniej jest przepuklina pachwinową. Oczywiście nie spieszy się z pójściem do lekarza. W róznych dostępnych źródłach autorzy sugerują, ze w tym wieku nie robi się juz operacji, a należy ograniczyć się do pasa przepuklinowego. Czy faktycznie tak jest ( mój Ojciec jest człowiekiem swietnie jak na ten wiek funkcjonującym i nie jest na nic cięzko chory). Muszę wiedzieć do czego mam Tatę nakłaniać i jak bardzo się z tym spieszyć.Nie chcę też przekonywać go do konieczności zabiegu, jeśłi w jego wieku nie powinno się go juz wykonywać.Wiem, ze tylko lekarz, który go zbada będzie mógł odpowiedzialnie zdecydować co należy w tym konkretnym przypadku zrobic, ale chcę przynajmniej znać sugestie ogólne ( proszę się nie obrazic, ale próba *spławienia* chorego, bo jest juz stary, nie jest niczym niezwykłym w naszym kochanym kraju...niestety)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Obecnie wiek nie jest przeciwwskazaniem bezwzględym przy tego typu operacjach. Jeśli lekarz oceni, że stan zdrowia przeszkadza w przeprowadzeniu zabiegu to oczywiście będzie trzeba leczyć taką przepuklinę zachowawczo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.