Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ala

Mikrozwapnienia tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ala
Witam chcialabym sie dowiedziec co pan sadzi o moich wynikach robione rok temu MOJE USG: tarczyca dwuplatowa w prawidlowym polozeniu. plat prawy 7ml plat lewy 7ml ciesn 5mm Echogenicznosc miazszu nierownomiernie obnizona,przeplyw przez miazsz w opcji pd podwyzszony zdj. tarczyca bez zmian ogniskowych. nad ciesnia odczynowy wezel chlonny wlk.6 *3mm zdj. pozostale wezly chlonne szyjne bez zmian. WYNIKI: Anty TPO &#8211* 324,3 IU/ml norma *115 f T4 1,36 ng/dl norma 0.93 &#8211* 1.7 f T3 4,54 pg/ ml norma 2,57 -4.43 teraz zrobilam w wakacje krew wyszlo: TSH-24.330 norma 0.27-4.2 ft4-0.672 norma 0.93-1.7 ft3-2.41 norma 2.57-4.43 mam po jednej stronie mikrozwapnienia co to znaczy czy to duze te mikrozwapnienia sa? Czy to jest hashimoto czy niedoczynnosc tylko i czy duza? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wszystkie badanie świadczą o niedoczynności, niewielkiego stopnia i być może na podłoży zapalnym (o tym może właśnie świadczyć wynik poziomu hormonów oraz mikrozwapnienia - następstwo przewlekłego stanu zapalnego). A czy to choroba Hashimoto może rozstrzygnąć badanie histopatologiczne biopsji cienkoigłowej tarczycy. Trzeba te wyniki skonsultować z endokrynologiem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Myślę, że leczenie zachowawcze będzie wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.