Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krystyna

Heteroechogeniczność ognistka w tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna
Szukam informacji na temat heteroechogenicznym ognisku. Znajduję różne określenia echogeniczności tylko nie to poszukiwane. W badaniu usg jest napisane: * w dolnym biegunie kikuta prawego nieostro odgraniczone, heteroechogeniczne ognisko o wym. 8*7*8 mm*, zaś w badaniu biopsji tarczycy:* odrost prawego płata tarczycy śr.8mm, grupy tyreocytów bez cech atypii. Obfity koloid.* Z tarczycą mam problemy od 6 lat, od strumektomii. Bardzo proszę o wyjaśnienie, interpretacjie wyników badań. Wizytę mam dopiero w grudniu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Heteroechogeniczna znaczy niejednorodna (o budowie lito, torbielowato, płynowej - jak w zwyrodnieniu). Wynik cytologii z biopsji jest prawidłowy. Po strumektomii (jeśli to była całkowita resekcja) doszło do niewielkiego (bardzo małego) odrostu tarczycy. Oczywiście leczeniem powinien zająć się endokrynolog. Wskazane byłoby wykonanie kontrolnych badań hormonalnych - TSH,fT4 i fT3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystyna
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Hormony tarczycy są w normie. Badania są robione regularnie. Do tego wszystkiego doszła zmiana w lewej piersi z wyciekiem w kolorze zielonym. Endokrynolog wysyła mnie do onkologa, zaś onkolog do endokrynologa. Nie mam tak naprawdę fachowej opieki. Leczę się także prywatnie i nikt nie ma pomysłu co dalej. W niedalekiej przyszłości mam zamiar zajść w ciążę, ale coś mi się wydaje, że to nie tak szybko nastąpi. Tak czy inaczej, dziękuję jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wyciek z piersi należałoby poddać badaniu mikrobiologicznemu czyli wykonać posiew. Możliwe, że w sutku toczy się jakiś przewlekły stan zapalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.