Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość maria z łukowa

Drobne zmiany ogniskowe i zwapnienia w tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maria z łukowa
Stan po leczeniu 131J. Tarczyca położona typowo, symetryczna o orientacyjnych wymiarach: Płat prawy: 8x11x30mm Płat lewy: 8,5x10x30mm Echogeniczność miąższu niejednorodna. W obu płatach drobne zmiany ogniskowe i zwapnienia, największa w dolnym biegunie PP hyperechogeniczna 6,7x4,7mm. Obustronnie widoczne pojedyncze węzły chłonne wzdłuż naczyń szyjnych o prawidłowej budowie. Chciałabym uzyskać interpretacje tych wyników i czy są one bardzo negatywne, ponieważ w tym roku nie mam szans już na konsultacje z lekarzem. Zapisy są dopiero po nowym roku a ja chciałabym się dowiedzieć czego mam się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Z opisu USG wynika, że jest to zwyrodnienie guzowate tarczycy z cechami zapalenia i odczynem węzłowym (zapaleniem odczynowym węzłów chłonnych). Zmiana w dolnym biegunie płata prawego może wymagać biopsji cienkoigłowej. Ważne oczywiście są także poziomy hormonów tarczycy czyli TSH i fT4. O dalszym postępowaniu musi zadecydować endokrynolog. Może uda się Pani przyspieszyć wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maria
Dziękuje ślicznie za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość LIDIA
w obu platach tarczycy widocznych jest kilka guzkow tarczycowych -hypo-,normo- i hyperechogennych .Najwiekszy zguzkow w lewym placie tarczycy _ normoechogenny ,dobrze ograniczony owymmmmiarac 1,0 X 1,3 cm w czesci srodkowej plata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.