Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy sposób leczenia nadczynności tarczycy jest prawidłowy?


Gość wanda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry:) Mam pytanie odnośnie nadczynności tarczycy została ona u mnie wykryta juz prawie rok temu od samego początku biore tabletki Thyrozol 5 początkowo brałam po 1 tabletce dziennie,bo moj wynik TSH był strasznie niski, gdy juz doszedl do normy moj endokrynolog zmiejszył dawke na pół tabletki i dostałam skierowanie na operacje tarczycy a w opisie jest:tarczyca powiekszona pp-v-8.0cm^3 Liczne obszary torbielowatesr. do 0.7cm Cie.-0.4cm Pl-v-9.5cm^3, najwiekszy torbielowaty z wewnetrznymi przegródkami sr.1.5cm Moja enokrynolog powiedziała zeby jak najszybciej dostac sie na operacje poniewaz nie wiedomo jak długo taki poziom hormonów (uregulowany) sie utrzyma i zaleciła brac pół tabletki do samej operacji.nie chce kwestionowac jej kwalifikacji ale od tego momentu gdy dostalam skierowanie minelo juz 3msc i zabieg jest planowany pod koniec grudnia w zwiazku z tym mam 2 pytania: 1.Może wydać sie absurdalne ale jestem juz tydzien po zabiegu biopsji czy ten zabieg mógł mieć jakis wplyw na zapalenie gardła ponieważ dość poważnie akurat po tym zabiegu zachorowałam na gardłolo? 2.Czy Mój endokrynolog własciwie sie mna zajmuje skoro nawet nie kontroluje mojego poziomu hormonów??czy poprostu ten stan przy regularnym braniu tych tabletek nie może ulec zmianie?? Bardzo proszę o odpowiedz.Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Biopsja w żaden sposób nie mogła doprowadzić do zapalenia gardła (to niemożliwe klinicznie). 2. Endokrynolog postępuje prawidłowo, przy odpowiednim dawkowaniu leków poziom hormonów utrzymuje się na stałym poziomie. Radziłbym tylko jeszcze w okresie około 1 miesiąca (lepiej nawet krócej) przed zabiegiem wykonać kontrolne badanie hormonów (ft4, TSH). Od tego poziomu hormonów będzie uzależnione wykonanie zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×