Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Karola

Twarde guzki powstałe po ucisku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karola
Witam! Już długo borykam się z tym dziwnym schorzeniem, ale dopiero teraz wiem, jak go uniknąć...Zawsze, po tym jak moje ciało (całe!) ma kontakt z uciskiem, np. noszę ciężką torbe na ramieniu, wyskakuje mi zgrubienie..na początku występuje swędzenie (w tym przypadku okolic obojczyka - gdzie skóra styka się z uchem od torebki), potem lekkie zaczerwienienie, które przechodzi w guzek (czasem olbrzymi!) i pozostaje na skórze mniej wiecej dobe.. ograniczaja one czasem ruch (w przypadku stóp bardzo uciażliwe i bolesne), często lekko swędzą. Znaki te występują bardzo często i to przy coraz mniejszym ucisku nawet..:( do jakiego specjalisty mam sie zglosić, kogo poradzić, co z tym zrobić? badania krwi w porzadku, jama brzuszna i sprawy ginekologiczne też! nieco niski cholesterol.. badania na przeciwciała wstępnie nic nie wykryły.. gorączki brak.. już sama nie wiem co dalej.. tym bardziej, że noszenia ciężarów da się uniknąć, ale np. noszenia butów nieee... :((

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To na 95% wyprysko kontaktowy. Musisz udać się do drematologa, najlepiej przychodni dermatologicznej. Lekarz przepisze pewnie leki przeciwhistaminowe albo kortykosteriody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby człowieka zdjęcia http://www.bolimnie.com/galeria-chorob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.