Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość renbaz

Wzmocnienie kontrastowe w obrębie rdzenia kręgowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość renbaz
Witam, proszę o interpretację wyniku MRI: Stan po operacji dyskopatii i implantacji protez krążków m-owych na poziomie c4-c5-c6. Protezy ułożone prawidłowo. Na obu operowanych poziomach widoczna niewielka przednia i tylna rezerwa płynowa w kanale (dodam, że przed operacją była tam stenoza bezwzględna, bez rezerwy płynowej). Na poziomie c5-c6 widoczny niejednorodny, podwyższony sygnał z rdzenia kręgowego po stronie lewej, nie można wykluczyć niewielkiej mielopatii do różnicowania z artefaktami(?) od protezy krążka. Po podaniu kontrastu w obrębie rdzenia widoczne jest jednorodne wzmocnienie kontrastowe. Zmiany degeneracyjne typu Modic I w trzonach kręgowych c4,c5,c6.Pozostałe tarcze z cechami dehydratacji. Objawami, które męczą mnie po operacji (miała ona miejsce w sierpniu tego roku) są drętwienia dłoni, stóp, barków, dziwne napady zimna, aż mnie wtedy trzęsie , tak jakby wewnątrz...oraz z każdym pochyleniem głowy czuję mocne prądy przechodzące przez całe ciało, szczególnie klatkę piersiową i nogi, aż do stóp. Proszę o info, co dalej? Co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Radzę udać się na kontrolną wizytę do lekarza, który wykonywał zabieg. Ten typ zmian dengeneracyjnych (Modic I) świdczy o zmianach w sąsiedztwie szpiku kostnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość renbaz
A co może oznaczać podwyższony sygnał z rdzenia kręgowego? Co to są artefakty? Po podaniu kontrastu w obrębie rdzenia widoczne jest jednorodne wzmocnienie kontrastowe - czy to oznacza istniejący stan zapalny rdzenia? Wizytę kontrolną mam 24 listopada, ale do tej pory nie wiem co robić, bo drętwienia są częste i dokuczliwe, najbardziej te wędrujące prądy!!! Mam nadzieję, że to nie SM!!! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość renbaz
Potrafię już nazwać *swoje prądy* - to objaw Lhermitte*a!!!! Czy mielopatię da się wyleczyć? Czy będę mogła dalej pracować??? Czy ktoś z was miał podobne objawy??? Czy jedynym badaniem potwierdzającym lub wykluczającym SM jest tomografia głowy??? pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.