Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kręgosłupa


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malwina,Cz-ów

Ja tez zaliczam sie do osob juz*po*. nie ma w ogole porownania. moge chodzic nic nie boli,tylko zakaz siadania i dzwigania. czasami tylko troche mnie ciagnie w miejscu operacji. Kochani!!! Kiedy bede mogla wrocic do pracy fizycznej skoro wszystko sie udalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czekam na operację odcinka C3-C4 i C5- C6 kręgosłupa szyjnego w SPSK nr 1 (szpital kliniczny) w Szczecinie przy Unii Lubelskiej. Nie wiem jeszcze, który lekarz będzie mnie operował, wiem tylko, że tak jak Jolanta ze str. 10 będzie to metoda przedniego dostępu. Boję się jak wszyscy tu obecni, lecz nie samej operacji ale okresu rekonwalescencji. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi coś więcej napisać na ten temat? Napiszcie proszę jak długo utrzymywał się u Was ból, czy był jakiś kłopot z mówieniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 47 lat i w lipcu mam operację odcinka L5-S1,przepuklina,kręgozmyk,stenoza kanału kręgowego,ogniska stłuszczenia szpiku kostnego.Zabieg operacyjny mam w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy. Co do zabiegu,mam mieć wstawiony stabilizator międzykolczysty,odbarczenie kanału kręgowego i obcięcie wyrostków.Też się trochę boję zabiegu,ale to już ostateczność bo oprócz okropnego bólu i nie przespanych nocy,doszły zaburzenia zwieraczy i problemy z potęncją .Mam nadzieje że wszystko się uda,jest tam zespół wspaniałych specjalistów pod kierownictwem prof. dr hab.n.med.Marka Harata. Pozdrawiam i życzę wszystkim powrotu do zdrowia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ssssssssssss

Przepraszam że tak wypytuję ale ja miałam trzy operacje kręgozmykuale wszczecinie chodzę o kulach jestem kaleką.nie wiem co dalej.wszystko jest dobrze jak jest dobrze ,jak zaczynają się kłopoty to lekarz udaje obrażonego i zpiepsza na kilometr ,tak było ze mną.ale ja jeszcze chcę walczyć.Ale TY Marku się niebój wszystko będzie dobrze. również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do-sssss Nie będę oceniał twojego lekarza,bo nie jestem autorytetem w neurochirurgii, każdy przypadek może być inny ale masz do wyboru innych specjalistów w Polsce na NFZ.Osobiście polecam 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy i specjalistów Kliniki Neurochirurgii. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dzisiaj odebrałem wynik bo wizytę mam dopiero TK potrzebuję pomocy w interpretacji bo wizytę mam dopiero 10.07 z góry dziękuję Opis Tka Przewężenie przestrzeni m-kręgowej L5-S1 z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowymi trzonów sąsiednich kręgów. Na wysokości przestrzeni międzykręgowej L1-L2, L2-L3, L3-L4 zmian patologicznych w obrębie kanału kręgowego nie stwierdza się. Na wysokości przestrzeni międzykręgowej L4-L5 uwypuklenie krążka mk typu bulging o szerokości 6,71mm z uciskiem centralnym worka oponowego i zajęciem otworów m- kręgowych. Szerokość kanału kręgowego 14 mm &#8211* norma. Na wysokości przestrzeni międzykręgowej L5-S1 wypuklina tylno- lewo boczna o szerokości 14 mm z uciskiem worka oponowego po stronie lewej i korzenia nerwowego lewego oraz z zajęciem otworu międzykręgowego lewego co może powodować ucisk nerwu rdzeniowego na tym poziomie. Wypuklina ta schodzi w dół wzdłuż tylnej krawędzi S1 . Po stronie lewej na długości 17 mm &#8211* podejrzenie sekwestru . Zmiany zwyrodnieniowe na tylnych krawędziach trzonów sąsiednich kręgów , dodatkowo przewężają otwory międzykręgowe obustronnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam załatwiłem wcześniej wizyte w piekarach no ale nadaję się do operacji ale termin dopiero na wrzesień 2012 no i do tego wyszło że to nie zwykły zabieg ale bedzie potrzebna stabilizacja kręgosłupa co to znaczy? czy są jakieś sposoby wcześniejszej operacji z NFZ co robić POMOCY???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Za kilka dni mam zaplanowaną operację kręgosłupa na odcinku l4-l5 w szpitalu barlickiego w łodzi.Czy moze ktoś był tam operowany w ostatnim czasie ?Bardzo się boję i nie wiem czy może lepiej zrezygnować,mam ucisk na korzenie,ciągnie mnie lewa noga i czasami mam takie łamiące bóle od krzyża ,że nie mogę siadac a czasami nawet sie ruszyć.Teraz już od ponad roku od tego najbardziej ostrego bólu noga ciągnie mnie jak się schyle i nie mogę za bardzo stać w miejscu bo to powoduje zaraz taki ciężar w okolicach krzyżowych ale i tak się czuję o niebo lepiej niż kiedyś i jestem chyba prosta bo wcześniej trochę mnie wykrzywiło no i ubieram się właściwie bez problemu bo kiedyś to było tragicznie .Bardzo proszę o jakięś opinie o wasze doświadczenia po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że każdy przypadek jest inny i bardzo indywidualny. Cokolwiek by Ci nie poradzić to będzie bardzo dobrze i bardzo źle ! A decyzja i tak musi być Twoja samodzielna. Ja , mimo że inwalida jestem zadowolony po operacji , nic mnie nie boli, spaceruję sobie i jakoś pomaleńku żyję, ale znam ludzi którzy przeklinają ten dzień kiedy się zgodzili. Tylko że ja nigdy się nie dowiem co by nastąpiło gdybym się nie zgodził - a czasami wychodzi .... .no właśnie i dlatego staram się nie oglądać za siebie. Na razie jest OK - może i mogło być lepiej ale po co ryzykować ? A gdyby mi noga dalej wisiała i pracowała jak ...sznurek? No właśnie i to są te nasze dylematy ...tak samo przed operacją jak i PO !!! Cokolwiek nie zrobisz będą momenty że będziesz żałować i będą momenty że będziesz się cieszyć że masz to za sobą a ilu jeszcze po Tobie.... Życzę mądrego wyboru i DUŻO ZDROWIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Gdańska, na piatek 20.07 mam zaplanowane usuwanie sekwestru z kanału kregowego , obecnie uciskającego na korzeń nerwowy, co powoduje porażenie lewej nogi.. Że sie boje to oczywiste, zwłaszcza, że mam niepełnosprawnego syna wymagającego opieki. Operować mnie będzie dr Bełdziński. Czy jest to ktoś kto przeszedł taki zabieg, albo może nawet był pacjentem Bełdzińskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj wypisano mnie ze szpitala,mam wstawiony stabilizator międzykolczysty,odbarczny kanał kręgowy,odnerwienie stawów L5/S1. Mogę normalnie chodzić,zakładam sam skarpety i nie czuję żadnego bólu, oprócz bólu pooperacyjnego.Jak będzie tak dalej to było warto zdecydować się na ten zabieg.Podziękowania dla chirurgów, mjr dr n. med. Dariusza Paczkowskiego i dr.Marcina Rusinka pod kierownictwem prof. dr hab.n.med. Marka Harata oraz podziękowania dla miłego personelu kliniki neurochirurgi 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie bardzo mnie interesuje przypadek Marka mam mieć wstawiony stabilizator,jest malutki problem strach,obawa jestem już po trzech operacjach kręgosłupa.Oczywiście to nie tylko to miałam też inne operacje i narkozy spowodowały co nie co zamieszania,ale to jest pikuś do bólu z którym się borykam od 10lat,w poradni pbólowej już rozkładają ręce.Jest granica bólu do której można się przyzwyczaić po za nią jest tylko rozpacz.Pozdrawiam wszystkich serdecznie,życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem po operacji odc lędźwiowego (2 tyg temu) na pewno jest lepiej niż przed ale nie tak całkiem bezboleśnie, mam pytanie kiedy lekarz wystawia skierowanie do sanatorium ew. szpitala uzdrowiskowego? ja przy wypisie nic takiego nie otrzymałam, tylko skierowanie na rehabilitację, może się nie kwalifikuję albo jestem za młoda (30 lat) (na razie mam zakaz siedzenia więc nie wiem jak na nią dotrę a muszę dojeżdżać) Z góry serdecznie dziękuję za wszelką odpowiedź POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Anki.Szkoda,ze nie poprosilas w szpitalu o skierowanie..mialabys skierowanie poszpitale /bezpłatne/.Nie wszyscy o tym wiedza a szpitale nie informuja.Teraz pozostaje lekarz ,ktory Cie poprowadzi.na taki wyjazd czekasz ok 2 lat.Poszpitalne natomiast tylko 3 miesiace.Zycze powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kasiu za odpowiedź! No niestety tak przeraźliwy i nie do wytrzymania ból dopadł mnie nagle, że nie byłam w stanie na spokojnie przygotować się do tej operacji, lekarza operującego *wzięłam pierwszego lepszego z brzegu* byle mi ktoś pomógł, więc nie zdążyłam się dowiedzieć co i jak z tymi papierkami. Gdyby chcieli to by dali to skierowanie - najwidoczniej nie chcieli No cóż żałują na wszystkim, może mają jakiś limity (nie ma to jak po znajomości lub po wizycie w prywatnym gabinecie ...) Byłam u swojego rodzinnego to tak jak Ty piszesz że czeka się 18 mcy, albo jeszcze coś mówił złożeniu wniosku w ramach prewencji rentowej w ZUS-ie i to wtedy lekarz z ZUS-u może wydać orzeczenie ale trzeba spełnić jakieś warunki :-( Mądry Polak po szkodzie Jeszcze raz Kasiu dziękuję za info DUŻO ZDROWIA WSZYSTKIM ŻYCZĘ, ULGI W CIERPIENIU I ZWYCZAJNEJ LUDZKIEJ ŻYCZLIWOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najbardziej przeraża mnie w tym wszystkim to że my sami musimy wiedzieć co robić , co nam wolno a czego nie, do kogo i po co się zwracać o pomoc- po tak poważnej operacji. A nikt nikomu nie mówi , nie informuje co wolno a co nie- bez takiej jak tu wzajemnej pomocy robimy błędy , których skutki są nieodwracalne. Zastanawiam się czy do takiej służby zdrowia można mieć zaufanie.Mnie tydzień po operacjach panienka na rehabilitacji położyła na materac leżący na ziemi i...skutek taki że mam przesunięte kręgi.....pani nie doczytała i...powiedziała przepraszam ! Ale ja powinienem sam wiedzieć że nie wolno mi jeszcze tego robić. REWELKA !!! No cóż pozdrawiam , życzę dużo zdrowia i cierpliwości na rencie. Ja już jestem cierpliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×