Pęknięty woreczek + zapalenie otrzewnej

u?ytkownik
Ania

Witam serdecznie,

Mam 40 lat, cztery miesiące temu trafiłam na SOR z ostrym bólem po lewej stronie, zrobiono tomograf i okazało sie że mam bezkamienicze zapalenie woreczka, lekarz zdecydował o leczeniu farmakologicznym i8 zostałam na oddziale chirurgicznym. Ból nie ustępował, brzuch zrobił się jak balon , strasznie bolał przy chodzeniu ( teraz juz wiem ze to zapalenie otrzewnej). I tak przez kilka dni leżałam z bólem, po 5 dniach lekarzy raczyli mnie otworzyć i okazało się ( z czego dowiedziałam się dopiero mając wypis ze szpitala) że pękł woreczek z kamieniami i miałam ostre zapalenie otrzewnej. Cudem uniknęłam sepsy i śmierci. Historia nadaje się do tv.
Na dzień dzisiejszy jest o wiele lepiej, staram się jeść wszystko oprócz napoi gazowanych, alkoholi, tłuszczów i słodyczy. jedyny problem to opuchnięty brzuch, który nadal jeszcze jest. Nie tak jak po wyjściu ze szpitala ale nadal jest, wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży. Moje pytanie brzmi jak długo pozostaje taka opuchlizna? Czy mogę wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia?
Dziękuję

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź