Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w kolanie uniemożliwiający prostowanie nogi


Gość s.curry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około miesiąc temu podczas biegania poczułem ból w kolanie, przebiegłem z tym bólem około 2 km, pod wieczór ból narastał do tego stopnia, że nie mogłem wyprostować nogi bez pomocy rąk, ani jej zgiąć, co powodowało, że kulałem. Polepszenie nastąpiło 3 dni po tym zdarzeniu lecz odczuwalny ból był jeszcze przez tydzień lecz z mniejszym promieniowaniem. Nie konsultowałem tego z lekarzem, po prostu liczyłem że samo minie i miałem racje, lecz od czasu do czasu było czuć lekkie kłocie. Od tego czasu zacząłem stosować usztywniacz na kolano z otworem na rzepkę, który polecił mi specjalista. W dniu dzisiejszym podczas gry w siatkówkę uraz odnowił się do tego samego stopnia co po bieganiu. Mam 17 lat, ważę ok. 70 kg, wzrost 179 cm. Bardzo dużo ćwiczę, mianowicie gram w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną oraz biegam kilka razy w tygodniu. Nie potrafię żyć bez sportu więc często trenuje z jakimś urazem. Ile może wynieść przerwa? Czytałem kilka postów na forum i wiem czym to może być spowodowane lecz w każdym z nich brakuje mi czegoś co znajduję się w mojej sytuacji. Oczywiście tym razem zamierzam odwiedzić lekarza, lecz nie wiem kiedy to nastąpi więc proszę mi doradzić co mam robić do czasu konsultacji z fachowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×