Problemy z wypróźnianiem po resekcji jelita cienkiego - kobieta 65 lat

u?ytkownik
Marcin

Witam postaram się opisać w skrócie temat który dotyczy mojej Mamy.

Mianowicie w 2011 roku miała operację (resekcję) jelita cienkiego - wycięte 30cm - ze względu na to że przepuklina spowodowała obumarcie kawałka jelita, oczywiście operacja też dotyczyła przepukliny.

Na szczęście operacja się powiodła i Mama szybko doszła do Siebie, jednak ze względu na mocną nerwicę (choruje od 30lat) boi się czego kolwiek zjeść - jej jedzenie to dzień w dzień to samo - bułka z dżemem albo szynka, kluski z serem, zupa ryżowa i tak na okrągło - pomimo że nic jej nie boli i nie dokucza ciągle boi się zjeść czegoś innego.

Problemem natomiast jest kwestia załatawiania się - mianowicie albo przez kilka tygodni codziennie biega do toalety z gazami i tym samym wylatuje z niej rzadki stolec (dodam że choruje również na hemoroidy -pewnie to ma też wpływ), albo po prostu jak tydzień temu zarżnęło ją w brzuchu i odrazu toaleta - jak stwierdziła załatwiła się w bardzo dużej ilośći ale normalnie - od tamtej pory przez te kilka dni chodzi do toalety, oddaje gazy normalnie, nic jej nie boli jednak załątwia się w bardzo małych ilośćiach - głównie w postaci tzw. bobków albo ołówkowatych stolców.

Sytuacja ta już powtarza się w ciągu czasu od operacji po raz kolejny, chciałbym jakoś pomóc Mamie - byliśmy u kilku już lekarzy, każdy twierdzi że jest wszystko ok i że nie może nic więcej zrobić bo stan po resekcji jelita tak już będzie do końca życia i nikt nawet z pośród lekarzy nie przepisał jej żadnych tabletek czy coś bo każdy się boi że może zaszkodzić - Mama oczywiśćie ciągle to przeżywa ze zje coś i zrosty zablokują jelito przez to mało je mimo wielkiego smaku do jedzenia - nie jest osoba otyłą.

Prosiłbym o pomoc czy faktycznie taki stan jest normalny że raz bedzie biegunka w ciągu dnia kilka razy a potem przez kilka dni brak/albo stolec w małych ilośćiach - konsystencja normalna kolor również.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Marjan

Może ktokolwiek odpowiedź i pomóc / doradzić ? 3 Dni juz czekam czy to forum w ogóle jest aktywne ?

u?ytkownik
forum_typu_ch...

Zajebiste forum o zdrowiu, 2 miesiące czekam na jakąkolwiek odp...

u?ytkownik
dodano

Wizyta u doktora wskazana, tu znajdziesz zdjęcia chorób odbytu


http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Twoja odpowiedź