Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niesamowity problem z hemoroidami


Gość Marek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam już w te chwili duży problem, trzy hemoroidy w tym jeden duży wychodzą na zewnątrz podczas parcia i skutecznie blokują wydalenie twardego stolca. Nie ma takiej opcji żeby wypchać na zewnątrz twardy stolec, żadne maści nie pomagają ani czopki, jedynie czopki evaqu na wypróżnienie pozwalają mi się wypróżniać i to nie zawsze do końca, nie wiem co robić, chirurg taki jeden z mojego miasta mówi, że najlepiej wyciąć hemoroidy tylko czym to grozi? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od hemoroidów jest proktolog.hemoroidy to żylaki odbytu. Wycięcie raczej niczym nie grozi ale w przewlekłych zaparciach moga się odnawiać. Zaparcia też powodują powiększanie się hemoroidów. Jeżeli nie krwawią to proszę spróbować sie leczyć, zadbać o regularne luźne wypróżnianie, bron boze nie stosujac suplementów tylko dbając o zbilansowana dietę bogatą w warzywa i owoce, a w szczególności w błonnik. Pic duże ilości niegazowanej wody i zielonej albo ziołowych herbat np. rumianek. I koniecznie regularne ćwiczenia, marsz, bieganie, żeby pobudzic jelita do pracy. Ale koniecznie skonsultować się z proktologiem. badanie nie jest jakies szczególnie nieprzyjemne, wiem to z doswiadzania. Może wystarczy leczenie.Pozdrawiam i życze dużo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwukrotnie u proktologa, wizyta nie pomogła mi w niczym, to co mi wypisał tylko powodowało biegunkę i nic więcej. Dieta również w niczym nie pomaga, sytuacja jest taka, że hemoroidy blokują ujście z odbytu kału i gdy jest on twardy nie można go wypchnąć. Gdyby nie czopki evacu i dulcobis nie wiem jakbym się wypróżniał. Wychodzą na zewnątrz podczas parcia trzy takie jakby poduszki, które blokują oddanie twardego stolca. Wszystko u mnie dobrze pracuje jelita, żołądek, z tymi rzeczami nie ma problemu żadnego. O co chodzi z takim wycięciem żylaków odbytu, czytałem, że każdy nawet zdrowy człowiek ma hemoroidy tylko one na zewnątrz nie wychodzą, to jakby mi je wyciął chirurg tak jak proponował to potem już nigdy ich nie będę miał? Czy o co w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięciu na pewno by było lepiej. problemem są jednak zaparcia i żylaki mogą się znowu pojawić. Sprzyja im też siedzący tryb życia. proszę może zmienić lekarza. może gastroenterologa. Chociaż Ci lekarze to wszyscy po jednych pieniądzach. Wg mnie problemem są zatwardzenia.Parcie na stolec na pewno powiększa żylaki. Może powodem jest nietolerancja pokarmowa na laktozę gluten itp. i ona powoduje twardy stolec. Może diabetolog coś by poradził. ja mam znowu odwrotnie ciągle biegunki.Robiłam kolono gastro usg i wszo ok itp. sama doszłam że powoduje je nadmiar żelaza w moim organizmie. Farmaceutyki tylko pogarszały sprawę. proszę może zrobić test na nietolerancje pokarmową- oczywiście nfz tego nie refunduje. I nie ustawać w szukaniu przyczyny.Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy po takim wycięciu hemoroidów potem może być tak, że np będzie słabe trzymanie przez zwieracz kału? Jak wezmę dulcobis to mam rzadki kał przez 2,3 dni i też są problemy, żeby się całkowicie wypróżnić, wszystko przez wychodzące na zewnątrz hemoroidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że hemoroidy nie mają nic wspólnego ze zwieraczem. to są przecież poszerzone żyły np. z powodu zbyt dużego parcia na stolec lub siedzącego trybu życia jak pisałam wcześniej.na pewno są jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni zwieracza. A robiłeś kiedyś badanie kału chodzi o badania ogólne na tłuszcze, skrobie itp. A kolonoskopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×