Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mama a rak wątroby


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja mama od paru miesięcy choruje narazie na dzień dzisiejszy nie wiemy co dalej. Ale zacznę od początku parę miesięcy temu mama dowiedziała się ze na wzw typu C leczyla się jakas chemia exiera czy jakoś tak dokładnie niewiem to bez interferonu brala trzy miesiace tabletki i na dzień dzisiejszy wynik ma dobry żółtaczka spadła do zera. Dwa tyg temu była w szpitalu i robili jej usg gastroskopie potem tomograf a na koniec rezonans okazalo sie ze lekarze znaleźli trzy ogniska na watrobie dodam ze mama ma marskosc watroby. w zoladku na polipy ale niewielkie. Mama twierdzi że lekarze nie są pewni więc nie mówią co to jest czy to rak czy może naczyniak lub coś innego. Sama niewiem dokładnie bo mama jest uparta osobą i nie chce pokazać wypisu ze szpitala mówi że wszystko będzie dobrze i że nie jest tak źle. Z rozmowy z nia dowiedzialam sie tylko że te zmiany mają 1,4milimetra 1,2 i 1,7milimetra i są w różnych segmentach jeden jest w VII i IV a trzeci nie wiem. Za dwa tygodnie ma omówiona wizytę u onkologa ale ja chciałabym wiedzieć coś konkretniejszego a od niej się nie bardzo dowiem czy to rak i czy mamy się już martwić. Dodam że na żadnych innym narządzie nie ma żadnych guzów tylko na watrobie. Jeśli to rak to jak można to usunąć tylko operacyjnie? Co to są te segmenty wątroby i gdzie się znajdują. Bardzo dziękuję za odpowiedź i jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mama ma wizyte u onkologa i brala chemie to jest na pewno nowotwor segmenty watroby to sa podzialy watroby rokowania przy zlosliwym nowotworze watroby to okolo 3-6 miesiecy zycia prosze idz z mama na wizyte do onkologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×