Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciąża po laparoskopii jajników przy PCO


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam Pco i hiperprolaktynemię czynnościową,cykle bezowulacyjne. Lekarz zlecił mi wyrównanie PRL. Mam jednak juz dość tej walki cykle wracaja nieregularne objawy PCO się nasilają,chciałabym poddać się laparoskopii jajnków bardzo chce mieć dziecko,wydaje mi sie że PRL można leczyć po zabiegu. Lekarze niechętnie kierują na ten zabieg, Czy mogę nalegać o skierowanie na ten zabieg,ile po nim można zajść w ciążę ,czy trzeba przyjmować jakieś hormony bezpośrednio po,no i jaka jest skuteczność? Dziękuję bardzo *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poczytaj sobie o prolaktynie - moim zdaniem powinnaś zająć się najpierw jednak ustaleniem powodu podwyższonej PRL, później jej wyrównaniem (link poniżej) http://www.we-dwoje.pl/prolaktyna*-*rozhustany*hormon,artykul,5016.html Jeśli chodzi o laparoskopię jajników (domyślam się, że chodzi Tobie o tzw *nakłuwanie osłonki jajników*), to starać się o ciążę można w kolejnym cyklu po zabiegu (stan jajników wraca do stanu sprzed zabiegu po około 6 miesiącach - nakłucia zarastają). Podczas tego zabiegu mogą być też usuwane drobne zmiany (np torbiele, zrosty), chyba, że będą one na tyle duże, to przejdą do laparotomii. Jeżeli już dojdzie u Ciebie do laparo, dopilnuj, aby lekarz sprawdził Ci również drożność jajowodów, oraz czy nie ma endometriozy (powinien pobrać wycinek do badania! - nawet jeśli obrazowo nic nie będzie widać). Ja jestem już po tym zabiegu kilka lat (z powodu PCO), ale niestety nie zaszłam w ciążę, teraz przygotowuję się do operacji - klinowa resekcja jajników - stara metoda leczenia PCO. Opinie są różne na temat tej operacji, ale ufam swojemu lekarzowi (a było ich trochę podczas kilkuletniego leczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam około 4 tygodnie temu wykonano u mnie własnie laparoskopie nakłuwanie jajników przy stwierdzonym pco. niestety miesiączka nie wystąpiła samoistnie,obecnie lekarz wypisał mi luteinę na 6 miesięcy aby wywoływać tą miesiączke, iż staram się o dzidziusia.powoli się załamuję ponieważ mam 33 lata i cierpię na to od bardzo dawna. wieloletnie leczenie tabletkami nic nie pomogło,dlatego miałam nadzieję ze laparoskopia to już ostateczność.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCO zdiagnozowano mi 10 lat temu. W ubiegłym roku przeszłam w styczniu laparoskopię i w kwietniu byłam już w 7 tyg. ciąży. Nie brałam żadnych leków przed ani po. Spokój, relaks, w moim przypadku zmiana trybu życia (pracowałam na zmiany) no i seks do woli ale nie częściej jak co 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laparoskopię z powodu PCO miałam w marcu, w kwietniowym cyklu zaszłam w ciążę po trzech latach starań. U mnie było tak, że lekarz stymulował cykle lekami, nic to nie dawało. Zmieniłam ginekologa - po pierwszej wizycie skierowanie na zabieg, kolejna wizyta - stwierdził 5 tc. POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Z góry przepraszam jeśli takie wątpliwości jakie posiadam sa już rozwiane przez was dziewczyny. Od dość staram się o dziecko, jestem już trzeci tydzień po zabiegu laparoskopii z powodu PCO okres wystąpił mi dwa dni po zabiegu i mam takie pytanko od kiedy można zacząć się już starać i czy potrzebne mi będą jeszcze jakieś leki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczełam się starć zaraz po zabiegu, tzn. po jakimś tygodniu i w następnym miesiącu, bez leków już byłam z ciązy. Teraz jestem szczęśliwą mamą. Wcześniej przez 2 lata byłam faszerowana hormonami na wyrównanie hormonów i stymulację i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od ponad 4 lat staramy się o dziecko, stwierdzono u mnie PCO, jestem po trzech nieudanych inseminacjach do tej pory byłam stymulowana hormonami wszystko niestety bez skutecznie wybieram się na laparoskopie chociaż mam pewne obawy czy sie uda po laparoskopi zajść w ciąże. Jezeli maił ktoś podobną sytuacje to prszę piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam laparoskopię jakieś 4 dni temu. Dzisiaj jadę do lekarza na kontrole i dowiem się czegoś więcej. Do ponad 1,5 roku staram się o dziecko. Leki hormonalne nic nie pomagały, nie dość,że dzidziusia nie ma to jeszcze całe jajniki w torbielach, porażka. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej i że w końcu zostanę mamę. Życzę tego każdej kobiecie,...powodzenia w walce o nasze małe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. PCO mam zdiagnozowane od 21 roku życia. Brak miesiączek i cykli, tabletki antykoncepcyjne i zastrzyki hormonalne. W wieku 30 lat poddałam się laparoskopii, w pierwszej dekadzie stycznia. Na początku kwietnia okazało się że jestem w ciąży. Córka ma 1,5 roku. Po laparoskopii zmieniłam trochę styl życia na bardziej unormowany i systematyczny. Polecam laparoskopię, zwłaszcza dla kobiet z wieloletnim PCO. Po laparoskopii trzeba cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalena

witam,dziewczyny też mam problem z zajsciem w ciążę,już mnie to męczy za każdym razem modle się żeby się udało,spóźniony okres to już znak ale okazuje się że nie..Jestem po laparaskopi i spr.droznosc jajników jest okey..operacja była w kwietniu a jest grudzień i dalej nic.To jest walka z sama z sobą nie daje rady,nawet sex mnie nie zadowala mam chęć no ale to tyle niemam orgazmu,partner cierpi bo dla niego sex bezemnie to go nie zadowala..co robić? jak to zmienić...proszę o radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało tylko stosując dietę, schudłam 7 kilo i przyjmując tabletki na uregulowanie gospodarki hormonalnej. Dużo ruchu dziewczyny . Ja hormonów nie brałam, ie mogę. Spróbowaliśmy wiec z lekarzem bardziej naturalnyi sposobami. Udało się. Polecam świetną dietę , naprawdę pomaga to przy pcos http://ovarin.pl/dietetyk-radzi/ do tego w moim przypadku spacery z kijkami i zumba raz w tygodniu plus w sezonie wycieczki rowerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×