Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pękanie skóry przy odbycie przy guzkach krwawniczych


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

Dzień dobry. Mam 22 lata dwa miesiące temu po wypróżnianiu zauważyłam 3 razy troszkę krwi i zaczęło mnie też boleć w czasie wypróżniania myślałam, że samo przejdzie ale nie. Później zauważyłam, że na zewnątrz odbytu pojawiła się narośl. Zmartwiłam się i poszłam do lekarza rodzinnego. Stwierdził hemoroidy zapisał mi masc Aesculan. Po 3 tygodniach stosowania było lepiej nie pojawiał się ból przy wypróznianiu ale ta narośl na zewnątrz została. Poszłam znów do lekarza i przepisał mi czopki Proktis-M oraz tabletki Diohespan forte. Niestety po ich stosowaniu jest gorzej jak się wypróżniam pęka mi skóra na odbycie robią się ranki jak je dotknę to szczypią. Teraz dostałam skierowanie do chirurga bardzo się boję na skierowaniu napisane jest guzki krwawicze odbytu czy to jest to samo co hemoroidy? Czy konieczny jest zabieg? I czy to może mi się wracać? Proszę bardzo o odpowiedź jestem załamana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dostałam skierowanie do chirurga bardzo się boję na skierowaniu napisane jest guzki krwawicze odbytu czy to jest to samo co hemoroidy? - tak, tak to oznacza po polsku Czy konieczny jest zabieg? - myślę, że na razie będzie wystarczające leczenie zachowawcze I czy to może mi się wracać? - niestety, ale całkowicie hemoroidów nie da się pozbyć bez leczenia operacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×