Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie na udzie


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie doktorze ponad miesiąc temu zauważyłam zgrubienie na udzie, w kolorze ciała oraz w dotyku tak jak ciało. Jest ono zlokalizowane z przodu w górnej części uda, nie doznałam urazu w to miejsce. Zgrubienie jest dosyć duże i wiem, ze jego nie miałam i co także potwierdza mój mąż. Lekarz rodzinna zaleciła mi smarowanie tego masciami rozgrzewającymi, lecz bez skutku. Moim zdaniem zgrubienie sie powiększa, a ponadto odczuwam pieczenie w okolicy tego zgrubienia. Wykonałam badanie usg:w częsci górnej przedniej uda prawego zgrubienie( w stosunku do strony lewej)tkanki tłuszczowej, do 28mm(po lewej do 24mm) bez wyraźnych granic o jednorodnej echostrukturze bez cech unaczynienia patologicznego w opcji power doppler. Wykonałam także badanie rezonansem: odcinkowe pogrubienie tkanki tłuszczowej na odcinku ok 70 mm szerokości ok40mm na przednio zewnętrznej powierzchni górnej części uda prawego, ulegające jednolitemu wytłumieniu w sek FATSAT bec cech wzmocnienia po podaniu ś.k. Poza tym struktury kostno mięśniowe w zakresie badania zachowane bez zmian. Panie doktorze, co mogą interpretować te wyniki, bardzo się niepokoję, gdyż zmiana na udzie jest spora i nie mam pojęcia co to może być. Doktór rodzinna twierdzi, że to zapewne tłuszczak i nie powinnam z tym nic robić. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wszystko wskazuje na tłuszczaka, czyli zmianę łagodną. Tłuszczaki zwykle pozostawia się w spokoju, a usuwa w przypadku wywoływania dolegliwości uciskowych lub ze względów kosmetycznych. Po usunięciu mogą nawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×