Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Michal999

Members
 • Postów

  4
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Michal999

0

Reputacja

 1. Michal999

  Zakrzepica okołoodbytnicza

  Witam, niosę dobre wieści. Chociaż na początek jeszcze chciałbym odnieść się do przedmówczyni. Ciąża to raczej nieodpowiedni okres na zastosowanie leczenia pijawkami ponieważ z tego co mi wiadomo pijawki rozrzedzają krew. Bezpośrednio po porodzie pewnie też organizm nie jest na to gotowy. Zalecalbym raczej odczekac jakis miesiac od porodu ale przede wszystkim skonsultowac to u osoby ktora zajmuje sie pijawkami. Jednak uważam że nic straconego. Tak jak mówiłem mnie hemoroidy trapią od 10 lat. W ostatnim czasie pojawił się zewnętrzny/zakrzep okoloodbytniczy dlatego zacząłem działać bo ból był niedowytrzymania. Wracając do dobrych wieści. Minęło 6 tygodni od pierwszej wizyty na pijawkach (wizyta raz w tygodniu ~100zl). Rezultaty są niedoopisania. Przypomnę miałem zakrzep wielkości śliwki węgierki. Dziś jestem przed siódma wizyta. W zasadzie idę na nią jutro dlatego że kontynuuje leczenie jak zalecił specjalista 8 wizyt. Według mojej opinii i komfortu jaki czuje nie potrzebuje dalszych wizyt(zakrzepu praktycznie nie ma - nie widać go gołym okiem, wyczuwalne jedynie niewielkie zgrubienie podczas dotyku). Dziś już bez dwóch zdań każdemu z was polecam hirudoterapie. Wizyty u proktologow (500zl) maści i czopki nic nie dały. Nie bójcie się pijawki nie bola a efekt jest widoczny następnego dnia.
 2. Michal999

  Zakrzepica okołoodbytnicza

  Kolejna wizyta w gabinecie hirudoterapii tym razem tylko dwie pijawki jedna bezpośrednio do zakrzepu druga obok. Jestem już 3 dzień po drugiej wizycie. Wszystko idzie ku dobremu. Zakrzep coraz mniejszy myślę że jeszcze max dwie wizyty i skurczy się zupełnie. (Przed pierwszą wizyta był jak śliwka węgierka, wtej chwili wielkości m&msa) Ogólnie poprawił się przepływ krwi, nie mam odczucia takiego trudu podczas wypróżnień.
 3. Moje odczucia a pro pos P. Na Jana Sawy też mieszane. Zaliczyłem kilka wizyt usuwania hemoroidow wszystko robione w pospiechu, słaby wywiad i zaleceń brak .... ajajaj. Wybierałem się tam znowu ale chyba zrezygnuje. Dzięki TajemniczaKobieta za wpis.
 4. Michal999

  Zakrzepica okołoodbytnicza

  Witam, po krotce hemoroidy od jakichś 10lat wewnętrzne nie sprawiały problemu. Teraz po 10 latach gumkowane 3 szt. Po zabiegach jeden zaczął wypadać i dokucza. Zrobił się zakrzep miałem nacinany. Po nacieciu jeszcze gorzej bólu mniej ale zakrzep większy. (Nacinany 10dni temu) myślałem o laserze ale zobaczymy żona znalazła gdzieś wpis o pijawkach. Wczoraj pojechałem podpięte 4 szt. Jedna pod zakrzep bezpośrednio inne wokoło odbytu. Sporo krwi. Dziś pierwszy dzień po pijawkach. Odwołuje wizyte u proktologa laser narazie odkładam. Znaczna poprawa. Zakrzep się zmniejszył nie boli. Nigdy nie wierzyłem w takie metody naturalne a teraz w tym pokładam nadzieję. Zakrzep cały czas na zewnątrz trochę utrudnia codzienne czynności. Spróbujcie. Ja za tydzień mam kolejne pijawki i będę opisywał jakie sa efekty. Pozdrawiam
×