Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe zapalenie żołądka z metaplazją jelitową bez poprawy w leczeniu


Gość Małgorzata S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata S

Od dwóch miesięcy cierpię z powodów bóli w jamie brzusznej, nad pępkiem, w dole brzucha, pod prawą łopatką promieniujące do kręgosłupa i w dołku podsercowym. Mam problemy z wypróżnianiem. Jestem na ścisłej diecie. Schudłam 5kg. Gastroskopia wykazała kilka nadżerek i helicobacter pylori ++. Wycinek histopatologiczny - błona śluzowa żołądka w stanie przewlekłego zapalenia +++,aktywnego + z nadżerkami i z metaplazją jelitową ++ bez dysplazji. Obecnie jestem po 10-dniowej kuracji - anesteloc,amotaks,metronidazol.Teraz biorę controloc,famogast,venter. To 4 tydzień leczenia i bez poprawy. Co oznacza ten wynik badania, czy leczenie jest prawidłowe skora nie następuje poprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do filmu na youtube dr Ryszarda Grzebyka pt. *Rak to nie wyrok*. Mówi on również o błędnym leczeniu refluksu lekami pompy protonowej, bo refluks spowodowany jest brakiem kwasu żołądkowego, a nie nadkwasotą. Ja mam podobną diagnozę. Też leczyłam się lekami zmniejszającymi kwasy żołądkowe. Bez rezultatu. Teraz zakwaszam żołądek sokiem z cytryny i piję na czczo roztwór sody oczyszczonej. Samopoczucie znacznie lepsze, ale niektórzy mnie ostrzegają, że soda może wywołać wrzody żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×