Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żeber po upadku


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po poślizgnięciu się na kręgielni upadłem z impetem prosto na klatkę piersiową, uderzając o twardy tor. W pierwszym momencie nie mogłem przez jakieś 10-15 sekund złapać oddechu. Później pozostał jedynie ostry ból w żebrach po obydwu stronach, nasilający się szczególnie w pozycji leżącej, gdy chcę się przewrócić z boku na bok, jak również przy wstawaniu (wstawanie w stylu robienia brzuszków). Czuję też ból przy głębokim wdechu. Jeśli to jest faktycznie stłuczenie żeber, to po jakim czasie powinno przejść? Wypadek zdarzył mi się już 7 dni temu, a poprawy brak... Czy powinienem się zgłosić do lekarza? Co mi może dolegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. miałem podobną sytuację - spadłem z drabiny z wysokosci 3m bokiem klatki piersiowej uderzając w drabinę na której stałem. Nie mogłem złapac tchu chyba przez pół min, ostry i rozległy ból sprawiał ze byłem pewny ze uszkodziłem se cos powaznego, zebra pekniete itd. po badaniach okazało sie ze nic mi nie jest co by zagrazało zdrowiu lub wymagało leczenia. lekarz poradził bym odpoczywał i nie myslał o bólu, przepisał cos na stłuczenie i to wszystko. 2 mies później, gdy ból ciągle dawał we znaki, zdarzyło sie ze kichłem, dosyc mocno, i przeszył mnie taki sam ostry ból jak w dniu upadku. jak doszłem do siebie pojecghałem na pogotowie, zrobiono rtg, osłuchano narządy itd... (to był inny lekarz w innym miescie). wytłumaczył mi ze w przypadku złamania czy słuczenia zeber nie leczy sie ani nic nie robi, ból z czasem minie. a tak silny ból powodowany jest tym, ze miedzy żebrami od kręgosłupa rozchodzą sie główne nerwy do narządów i konczyn, wiec kazdy ucisk wewnętrznych siniaków bedzie bardzo bolesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój mąż spadł z krzesła spadając bokiem prosto na stół, nie ma siniaka ani opuchlizny, ale kiedy przewraca się z boku na bok boli go bardzo, nie ma problemu z oddechem co to może być, stluczenie? Czy powinien iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pośliznęłam się uderzyłam lewym bokiem żebrowym. mam siniaka !! trudno wstawać z pozycji siedzącej.. schodzić po schodach ! w nocy nie mogę się na tej stronie położyć ! - boli już tydzień ? czym smarować ? czy trzeba iść do lekarza ? Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chłopak parę dni temu wygłupiał się z kolegą przepychali się i tak dalej . Od tego czasu przy złapaniu oddechu jak i spaniu ma straszy ból w klatce . Martwię się . Powinien pójść do lekarza czy może są inne sposoby na ten ból .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

Wczoraj poślizgnełam się na lodzie i upadłam na prawy bok przy oddechu boli przy wstawaniu z krzesła i przy kasłaniu żadnego siniaka.Przy przekręcaniu na bok też boli. Łykam Voltaren Dispers tab. i smaruję voltarenem i owinełam się bandażem elastycznym. Czy powinnam brać coś na kaszel żeby nie kasłać ale to jest jeszcze kaszel który pozostał po moim przeziebieniu i muślę że nie powinien mi załegać . Co mam jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Serdecznie wspolczuje wszystkim cierpiacym. Bol rzeczywiscie jest bardzo duzy i co gorsze,dlugotrwaly. U mnie,po upadku stwierdzono silne stluczenie zeber  i klatki piersiowej po lewej stronie. za 3 dni mina 3 tygodnie a bole sa tylko troszke mniejsze ,a czasem wrecz sie nasilaja.  w zadnym wypadku nie wolno bandazowac zeber ! Sprzyja to powstaniu zapalenia pluc (informacja lekarza). Ulza tabletki p/bolowe ale nie zlikwiduja go. Trzeba unikac ciezkich prac i dzwigania oraz gwaltownych ruchow. Uzbroic sie w cierpliwosc i niestety swoje trzeba wycierpiec. mnie martwia skurcze w okolicy obitego zebra. Nie znalazlam zadnych informacji na ten temat,wiec trzeba bedzie udac sie do lekarza. znalazlam natomiast innych cierpiacych i postanowilam podzielic sie spostrzezeniami. Jeszcze uwaga do domownikow poszkodowanych : uwierzcie,to naprawde baaardzo boli. Wesprzyjcie swoich bliskich troska i pomoca. I ostatnia uwaga - nie rozsmieszajcie ich !                        Serdecznie pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×