Ciągłe kruczenie i przelewanie w jamie brzusznej

użytkownik
ViV

Proszę bardzo o pomoc.
Od jakiegoś czasu ciągle mi się przelewa, kruczy, strzela mi w jamie brzusznej. Jak tylko rano otworzę oczy to praktycznie po kilku minutach zaczyna się koncert, który jest w różnych miejscach brzucha: na środku, w żołądku, po lewej lub po prawej stronie brzucha, nad pępkiem, pod pępkiem, zaraz pod mostkiem. Czasem czuję jak mi drga jelito grube w różnych miejscach. Drgania jelita czuję nawet w odbycie.

Co mi może dolegać?? Ten problem coraz bardziej mnie niepokoi. Obawiam się najgorszego, jakiegoś nowotworu.

Wykonałem następujące badania: morfologia krwi (OB, Aspat, Alat, fosfotaza, CRP, amylaza, GGTP), mocz, cukier, pasożyty w kale, krew utajona, USG jamy brzusznej, RTG kręgosłupa, kolonoskopia, Helicobacter z krwi z palca. Wszystkie badania wychodzą dobrze.

Czy stres oraz ciągła obawa o swoje zdrowie może nasilać takie objawy?
Do kogo powinienem się udać? Naprawdę nie mogę już wytrzymać z ciągłym przelewaniem w brzuchu.

Nie miałem badanych jeszcze: żołądka, dwunastnicy i przełyku - to może stanowić problem?
A może to jest problem jelita cienkiego?

Proszę o jakieś sugestie.

Reklama
użytkownik
haemophilus

Dobrze by było skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie gastroenterologii. Na pewno stres ma wpływ na dolegliwości.

użytkownik
ViV

Czy Pańskim zdaniem mogą to być objawy jakiejś poważnej choroby? np nowotworowej lub wymagającej operacji?

użytkownik
haemophilus

Raczej objawy nie wskazują na chorobę nowotworową.

użytkownik
STARYWYGA

To jest nerwica i zespół jelita drażliwego
żaden rak
objawy są różne alboleć może i to bardzo

użytkownik
mmmm

Mam tak samo i niestety nic nie pomaga az wstyd czasem jak zacznie gulgotac w brzuchu to bardzo głosno :(

użytkownik
mmmm 21

Lekarze mowia nerwy stres zla dieta :( lecz ja malo jem poniewaz zaraz mam wzdety brzuch i cofa mi sie okropne uczucie duszenia co za koszmar :(

użytkownik
Anonim

Mam to samo, drgania jelit, przelewanie, bulgotanie nie wiem czy w zołądku czy w jelicie, a ostatnio mnie totalnie zakorkowało nie jem drugi dzien i nie jestem głodny, za to odczucie na wymioty. Jelito skacze jakby cos je poraziło. A może to, co lekarze zwalają na zespół jelita bla bla to jakieś porażenie nerwów jelita przez działanie wirusa/bakterii/pasożyta?????????????????? Nie gra mi to, że zaczęło się nasilać ostatnio. Fakt że jem bardzo łapczywie i nieregularnie, połykam nerowowo nie gryząc dokładnie, ciągle się spieszę!

użytkownik
magda

Witam mam ten sam problem ale z moim synem.Kacper ma 8 lat i ma chorobę Hirschprunga od urodzenia czyli zwężenie jelita grubego miał już parę ciężkich operacji nosi od urodzenia worki na kału cztery lata miał wyjętą kolostomię a teraz ma ileostomię z jelita cienkigo.problem polega na tym że cały czas mu się przelewa i bulgocze w brzuchu aż pojawiają się dziwne dołki w brzuchu są takie momenty że Kacper aż się kuli z bólu i muszę podawać mu nospę ostatnio byliśmy w szpitalu miał robione usg i inne badania wszystko wyszło dobrze nie wiem co to może być jak mówię o tym lekarzom to twierdzą że ma dużo gazów w sobie żeby podawać leki więc podaję a to nic nie daje.najgorsze jest to że mój syn chyba na stałę pozostanie ze stomią i co tak całe życie będzie mu bulgotało i przelewało się w tym brzuchu???? bardzo prosiłabym o pomoc.dziękuję.Magda

użytkownik
Tomek

To powiem wam chlopaki ze jestem w Szwecji i mam to samo.Bylem u lekarza w Szwecji i stwierdzili ze mam BULGOTNIKA jadowitego! Co to jest?? prosze o pomoc! Tomek lat 33

użytkownik
tak

Tez to mam i nie wiem co zrobic.

użytkownik
Alek

Tez mi cos tak burczy pod mostkiem i robi sie niedobrze ,szukam na necie co to morze byc ,morze zrobie se gastroskopie bo juz tak kiedys mi burczalo i wyryli mi w zoladku jakas bakterie i bralem antybioty przez miesiac i przeszlo pozdrawiam Alek 43 lat

użytkownik
kuba

To jest IBS

użytkownik
andrzej

Miałem to samo wyniki poprawne ALAT. ASPAT. CRP. badanie USG jamy brzusznej w normie byłem u Gastrologa zapisał mi Ulgix wzdęcia.Kreon.Debretin po 10 dniach ustało łącznie z biegunką za 2 tygodnie wizyta u gastrologa pozdrawiam

użytkownik
seb

Podpisuję się pod temat. Mam dokładnie to samo o czym mówi autor. Wszystkie badania w porządku, drugi raz na gastroskopii mi wykryło helicobacter. Pierwszy dzień z antybiotykiem dziś. Męczy mnie ta sytuacja okropnie z tym przelewaniem, jakby coś mi skakało tam w środku. I żaden lekarz nie wie co to jest. IBS może, tak mi jeden gastrolog powiedział ale objawy bez bólu brzucha i biegunek.