Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka

użytkownik
Joanna

Witam!29.06 2009r byłam operowana z powodu cieśni nadgarstka i zespołu guyona Po operacji ręka przestała boleć a od tygodnia znowu drętwieją mi palce ból promieniuje aż do barku dodatkowo czuję jak przez palce przechodzą mi prądy .ból jest tak silny że nie mogę spać w nocy .Mówiłam o tym lekarzowi ale on stwierdził że ból może utrzymywać się aż do pół roku tylko że ból jest silniejszy niz przed zabiegiem Czy rzeczywiscie tak może być?A może powinnam zrobić kontrolne badanie EMG?

Reklama
użytkownik
stapler

Być może dochodzi do wznowy dolegliwości. Raczej radzę powtórzyć badania i skontaktować się z lekarzem, który Panią operował.

użytkownik
Irys

Ja jestem po takiej operacji 22dni - ręka nie boli, śpię w nocy - trochę boli, swędzi szew pooperacyjny ale to skutek gojenia sie ręki - jestem bardzo zadowolona , szykuję sie po nowym roku na operację drugiej ręki ( zespól cieśni nadgarstka) - pozdrawiam

użytkownik
Anita

Czytam was moi drodzy i mam obawy, bo wlasnie juz mam termin na operacje, a po przeczytaniu waszych wypowiedzi no coz moj strach narasta.
A z kolei jak nie zoperuje ,to pprawdopodobnie nerw moze byc uszkodzony na stale i juz podbno zadna operacja nie pomoze...no i co robic????

użytkownik
Agnieszka

Jestem 3tyg. po zabiegu. Najbardziej uciążliwe jest ograniczenie i zależność od 2 osoby przez pierwsze dni.Ja miałam operowany prawy nadgarstek. Sam zabieg trwa naprawdę krótko o wiele dłużej znieczulenie.Nic się nie czuje.Ból minimalny.Ja w ogóle nie brałam żadnych środków przeciwbólowych.Na2 dzień kontrol.Nacięcie nie duże w kształcie litery L żadnej opuchlizny. Opatrunki zmieniam sama raz dziennie przez 2 tyg. następnie zdjecie szwów.Dopiero teraz blizna chociaż ładnie się goi to boli. Ale tak do zniesienia dalej nie muszę nic brać przeciwbólowego.Smaruje ją kremem NO SCAR i delikatnie wmasowywuję.Jesli lekarz namawia do zabiegu to trzeba robić.Ja męczyłam się 3 lata a każdy kolejny mnie zbywał i traktował jak hipohondryczkę.Wiem co to ból drętwienie i nieprzespane noce . Namawiam do zabiegu i życzę zdrowia

użytkownik
Ewa

Ja jestem po zabiegu 2 tygodnie przez pirwsze 4 dni bylo pieknie nic nie bolalo od 5dnia boli i mam zcierpniete palce bol promieniuje do lokcia no ale mowia ze trzeba byc cierpliwym bo sprawnosc wraca do pol roku wiec nie zalamujmy sie idzielnie to znosmy .

użytkownik
Goska

Witam również jestem po operacji lewej ręki 3 tygodnie temu dolegliwości ustąpiły chociaż wczoraj w nocy raz mnie obudziło cierpnięcie rana jeszcze boli ale mam nadzieje ze będzie okej bo za tydzień idę na prawą rękę u której mam uszkodzony nerw w nadgarstku i łokciu częściowo.Z tego co słyszałam są ludzie u których zabieg nie skutkuje i trzeba poprawiać ale to tylko opinie gdzieś zasłyszane *poszłam na zabieg bo widziałam kobietę z uszkodzonymi całkowicie nerwami rąk ,potem doszło do zaniku mięśni i już wtedy nie ma ratunku jest się uzależnionym od innych 24 na dobę pozdrawiam i życzę dowagi .

użytkownik
Anita

No naprawde ...dodaliscie mi moi drodzy troche odwagi.Dziekuje bardzo za to!!
Wam rowniez duzo zdrowia!!

użytkownik
Aga

Witam. Dolaczam do grona operowanych z powodu ZĆN.Zabieg mialam 6,5 tyg temu na prawy nadgarstek. W tej chwili jestem w trakcie zabiegow :Tens i magnetronik. Oczekuje na laser. Nie wiem czy to normalne ale do sprawnosci nie moge jakos powrocic. Dlon jest spuchnieta, dretwienie w palcach wystepuje a takze bol w rece. Czasami jest przewlekly a czasami taki jak by mnie ktos do pradu podlaczyl i dozowal silne impulsy.Chciala bym wrocic juz do pracy ale mam trudnosci nawet w trzymaniu dlugopisu i napisaniu zdania.Dodam ze pracuje jako sekretarka. Czy ktos staral sie o uznanie ZĆN jako choroby zawodowej? prosze o odpowiedzi.Pozdrawiam.

użytkownik
Anita

Hallo ja jestem drugi dzien po operacji ,oprocz tego ,ze mnie troszke szwy ciagna i swedza(bo sie goja) to jest okey! odpukac.W nocy nie mam tego strasznego mrowienia ,ale mam wrazenie ,ze ciutke koncowki palcow mrowia.
Moze potrzeba jeszcze troche czasu ,zeby te nerwy sie zregenerowaly??
Pozdrawiam.
P.S.
Jak bede u lekarza na zmianie opatrunku zapytam jak dlugo to potrwa,zeby reka byla w pelni sprawna.

użytkownik
Hubert S.

Jestem po operacji prawej ręki 4 miesiące. Przed zabiegiem nie mogłem nawet zupy zjeść bo łyżka wypadała mi z ręki, nie mówiąc o prowadzeniu samochodu. Po operacji w szpitalu w Piekarach Śląskich jestem super zadowolony. Absolutnie żadnych dolegliwości, blizny prawie wcale nie widać. Oczywiście jeszcze czuję przy nacisku to miejsce ale to musi potrwać. Naprawdę polecam szpital w Piekarach Śląskich oddział VI. Czekałem długo w kolejce ale było warto.Pozdrawiam.

użytkownik
WOJTEK

30grudnia mija 2 miesiące od kiedy zostałem zoperowany w Trzebnicy.Przez miesiąc nie odczuwałem żadnych dolegliwości dopóki nie zaczełem rehabilitacji,laser i prądy.Teraz czekam na drugą serie rehabilitacji,laser i wirówka oraz ćwiczenia ale ręka cały czas boli.Przed zabiegiem miałem tylko nocne drętwienie,mrowienie i cierpnięcie bez bólu.Czyli jest gorzej jak przed!LEKARZE MÓWIĄ ŻE TRZEBA CZEKAĆ NA POPRAWĘ DO PÓŁ ROKU.

użytkownik
Iva

Hey !! jestem po operacji 3 dni , ręka mnie boli ale jest okej , zaczełam prostować palce ale potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Uważam że ręka wróci do normy. Mam trudności z manualnymi pracami. Nie musze brać tabletek przeciw bólowych , da się wytrzymać :) .Mam nadzieje ze za miesiąc bedzie OK :)
Miałam Zabieg w liverpool. :)
Pozdrawiam :)

użytkownik
Malwina

O kurcze a ja właśnie szykuję się na operację. W poniedziałek biorę drugą szczepionkę wzw i prawdę mówiąc boję się co będzie dalej. Wasze opisy są albo negatywne albo pozytywne .Myslałam ze operacja i mam zdrowe nowe ręce a tu jakoś u większości pod górkę.

użytkownik
Kryśka

Miałam zabieg na prawą rękę. Cięcie ok 2 cm. Po 3 tygodniach poszłam do pracy, Robię wszystko, chodzę na areobik. Mam tylko lekkie kucie w okolicach obwodu gojącej się rany. Polecam Sztum.