Drobne ognisko hipodensyjne w wątrobie

użytkownik
ala

Odebrałma właśnie badanie TK...jamy brzusznej w którym stwierdzono: w seg.VII w f.tętniczej,wyraźniej w f.żylnej uwidoczniło się drobne ognisko hipodensyjne wielkości 4-5 mm ,nizej w jego dolnej części ognisko hipodensyjne o srednicy do 4mm.
W segm.III-cim ognisko hipodensyjne o średnicy 6mm.Pozostały miąższ wątroby prawidłowej gęstości.Drobne zmiany odniskowe moga sugerować b.wczesny okres rozrostu ognisk meta.Prosze o pomoc co to może oznaczać?

Reklama
użytkownik
haemophilus

Proszę napisać więcej informacji np. z jakiego podowu wykonywano badanie, czy przebyła Pani operację, leczenie? Zmianami *meta* określa się przerzuty nowotworowe.

użytkownik
ala

Dwa lata temu miałam raka esicy przeszłam operację...nie stwierdzono przerzutów ale zapobiegawczo dostałam pół roczną chemioterapię.

użytkownik
ala

Czy to oznacza że mam przerzuty?

użytkownik
jacek

Mój wynik TK - wsegmencie vIII wątroby hipodensyjne ognisko widoczne w fazie żylnej badania o śr.8mm,obraz niejednoznaczny

użytkownik
jacek

C.d. proszę powiedzieć co to znaczy

użytkownik
Marek O.

W czasie badania T.K.stwierdzono - hipodensyjne ogniska w 4 segmencie wątroby.

użytkownik
...

Witam, mam 21 lat prosze o inf od okolo roku boli mnie w prawym boku na zebrami, mialam robione ast i wynik jest 18U/l, a ALT 15U/l i usg jamy brzusznej wykazalo dosc nie jednorodne ognisko 27x19x17mm miękkotkankowe o mieszanej echogenicznosci w płacie prawym watroby o wyraznych zarysach zewnętrznych z dyskretnie zaznaczoną otoczką hypoechogeniczną i mam do dalszej diagnostyki,reszta(pecherzyk i drogi zolciowe, pole trzustkowe w porządku lekarz skierowal mnie do szpitala mowi ze zrobimy TK i gastroskopie.czy to moze byc rak??

Twoja odpowiedź