Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie przy brodawce sutkowej


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat i od jakiegoś roku zauważam zniekształcenie przy sutku.w miejscu tym wyczuwam podłużne zgrubienie.Byłam z tym u ginekologa, który skierował mnie na USG, badanie USG nic nie wykazało.W opisie tylko *sutki o budowie gruczołowej.Nie stwierdza się żadnych zmian ogniskowych ani płynowych.Przewody mlekowe nieposzerzone.Doły pachowe bez cech adenopatii*Czy badanie usg jest w pełni wystarczające?I czy jeżeli to wina gruczołowej tkanki to nie powinno to zanikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam na badaniach, najpierw u ginekologa i pani ginekolog stwierdziła że ogólnie w piersiach jest dużo zgrubień a to wina ich budowy, jednak dla pewności dała skierownie na usg.wynik jak powyżej. jednak bardzo sie denerwuje gdyż widać czasami gołym okiem jakby podłużne wklęśnięcie.Czami ni ejest ono wyczuwalne.A czasmi widać w tym miejscu jakby żyłe...Chciałam sie tylko dowiedzieć jak się mozna jeszcz eupewnić czy to nic poważnegoDziękuję za poprzednią odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie USG nie wykazało żadnych patologii. W Pani wieku to najlepsze badanie. Teraz proszę dokonywać samokontroli sutków najlepiej co miesiąc o stałej porze (10 dzień cyklu miesiączkowego). Okresowa kontrola u ginekologa. Zgrubienia to zapewne tkanka gruczołowa reagująca na wahające się stężenia hormonów płciowych w czasie cyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×