Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból okolic kostek u ręki


Gość jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry mam 20 lat a od 2 dni w mojej rece gdzie sa kostki u reki przy zginaniu i prostowaniu bola mnie te okolice nie wiem czy mam isc do lekarza czy to nic powaznego bol czasmi przechodzi do nadgarstek co to moze byc reka nie puchnieje mi ale troche palce do pierszych kostek palca niechodze do lekarza jak nie trzeba i nie wiem czy isc czy co??????proosze vo odpisanie z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedzieć bez bezpośredniego badania co może się dziać. Na pewno trzeba ocenić czy nie jest to reumatyzm, dna albo na przykład zespół cieśni nadgarska. Po badaniu lekarz zadecyduje o ewentualnych badaniach dodatkowych (badanie krwi, moczu, RTG) i zaleci odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne objawy miała moja 50-letnia koleżanka - teraz jest po leczeniu operacyjnym i czyje się dużo lepiej. Miała *zespół cieśni nadgarstka* - bolało ją po wysiłku, jak nadwyrężyła dłonie i ręce w pracy fizycznej. Wszystko da się wyleczyć! Można też próbować medycyny naturalnej (gdy nic już nie pomaga, na leczenie bólu polecam akupunkturę - NFZ dofinansowuje). Życzę życia bez bólu (tego fizycznego i tego psychicznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opiszę swoją dolegliwość związaną z bólem kostek dłoni. Objawy nie występują z przemęczenia tego jestem pewien na pewno. Otóż powód znam, ponieważ w pracy aktualnie skończył się sezon grzewczy i jest zimno. Wczoraj zmarzły mi dłonie a dziś nie mogę zginać większości palców dłoni. Objawy to opuchlizna i ból kostek. Zastanawia mnie dlaczego tylko ja mam taki problem w pracy skoro aktualnie marzniemy wszyscy jednakowo :) Problem pojawia się cyklicznie głównie na wiosnę, wielokrotnie robiłem badania i nic konkretnego one nie wykazały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej taki ból jest spowodowany nadmiernym dźwiganiem , także nie sądzę aby od razu iść do lekarza , ponieważ ja też mam z tym problem i byłem w przychodni to lekarz powiedział mi abym zmienił pracę a jak wiadomo w Polsce to niema zbyt wielkiego wyboru :( . Radziłbym aby skonsultować się z jakimś farmaceutą i kupić jakieś maści powinny pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje ból w okolicy kostek palców, i może głupio to zabrzmi, ale czuje potrzebę pociągnięcia za niego,wtedy słysze szczyknięcie i tak z kazdym... czuje takie hmm ograniczenie... w kostkach.. powiedzino mi że moge sobie zniszczyc torebki stawowe, prawda i czy jest to groźne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacjentka.

No tak....isc do lekarza a lekarz da sterydy. One nam pomoga a pozniej choroba nawroci spotegowana. Dostaniemy leki silniesze i tak w kolo macieja. A co na wyleczenie. Nie drodzy doktorzy na usypianie objawow tylko na wyleczenie? Przeciez mozna wyleczyc. Kwestia czy lekarzom sie chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak od dawna bo mam cinie nadgarstków w obu rękach i to już boli aż pod pachę ale ostatnio trochę inaczej bo jak zegne palce to porem muszę z byłem pozwoli i pojedynczo prostować to mi lekarz zrobil morfologie i cholesterol i uznał ze jestem zdrowa a ja zwlaszcza w nocy z bulu nie moge wytrzymać mam62od 30lat na 2grupie rety ciekawe chyba na piękne oczy dostałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

Witam dzisiaj gdy wruciłam ze szkoły zaczeło boleć mnie między kostkami w prawej dłoni nie wiem dla czego ....co prawda dzisiaj nosiłam dużo ciężkich żeczy ale nie wiem czy ma to znaczenie ....co to może być? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×