Laserowe rozbijanie kamieni żółciowych

u?ytkownik
Alicja

Witam

W bardzo wielu artykułach na stronach internetowych jest umieszczona informacja, że niektóre placówki medyczne wykonują rozbijanie kamieni żółciowych laserem lub za pomocą ultradźwięków.
Bardzo proszę o informację chociaż jednej takiej placówki która tym się zajmuje, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć. Interesuje mnie to nawet jeśli zabieg wykonywany jest odpłatnie. Mój adres: alianse@wp.pl

Pozdrawiam Serdecznie

Reklama
u?ytkownik
emdok

Dołączam się do pytania. Upłynęły dwa lata od jego zadania, ale sytuacja się nie zmieniła. Każdy artykuł o kamicy żółciowej wspomina litotrypsję jako jedną z metod leczenia, ale nie udało mi się dogrzebać do informacji o ośrodkach ją wykonujących. Jeden tylko wspomina (Polanica Zdrój), że niegdyś takie wykonywał, ale poniechał. Nadal szukam takiego ośrodka, więc jeśli ktoś wie... poproszę o info.

u?ytkownik
ala

Niestety z tego co wiem to wiekszosc osrodkow odeszlo od tej metody, wiem, ze w Niemczech w Uniklinik Hamburg, Uniklinik Muenster i w jednym ze szpitali w Berlinie i Freiburgu wykonuje sie tego typu zabiegi, ale tylko gdy sa przeciwwskazania do wyciecia woreczka, byc moze pacjentom prywatnym zrobiliby to takze gdyby niebylo przeciwwskazan

Twoja odpowiedź