Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamienie w śliniance, ból pod szczęką


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat. Od ok. 4 tygodni odczuwam silny ból po prawej stronie pod szczęką promieniujący aż do ucha i uniemożliwiający przełykanie. Lekarz rodzinny stwierdził, że może to być zapalenie węzłów chłonnych i przepisał antybiotyk duomox 3x1tabl. Po tygodniu terapii ból się nie zmniejszył. Dostałam lek przeciwzapalny apo-naproksen- nie przeszło. Odwiedziłam także kilkakrotnie laryngologa, który stwierdził, że nie widzi nic niepokoącego i wszystko jest wporzadku. Ból tymczasem coraz bardziej się nasila. Byłam u stomatologa. Ten z kolei stwierdził, że przyczyną bólu może być ząb mądrości znajdujący się na dole po prawej stronie(już wyrósł), przepisał mi clindamycin 2xdziennie po 1 tabl. Ból niestety się nie zmniejszył;( Dotykając obolałego miejsca wyczuwam obrzmienie;( bardzo boli;( nie pomagają nagrzewanie termoforem ani smarowanie maściami rozgrzewającymi;( Bardzo proszę o pomoc;(:(:(:( Czasem ból jest naprawdę nie do wytrzymania;(;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpowiadać na takie pytania jest mi bardzo trudno, tym bardziej, że samo pytanie nie jest związane bezpośrednio z problematyką chirurgiczną. Bez badania w tym przypadku się nie obejdzie. Rzeczywiście ból może być spowodowany stanem zapalnym węzłów chłonnych podżuchwowych lub zapalenie od strony zębów. Radzę jeszcze raz z tym problemem skontaktować się z laryngologiem oraz stomatologiem (brak ustępowania dolegliwości mimo zastosowanego leczenie antybiotykami). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonaj badania tomograficzne i biopsje jesli koło ucha masz guzek, to moze byc niestety nowotwór, mój chłopak ma :-(objawy ból ucha szczeki żadne leki nie pomagaja a lekarze go tak zwłoczyli jak sama pisalas dopiero jak guz sie powiekszył sam wybrał się prywatnie do onkologa, bo na kase chorych nie mam co liczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kamica ślinianek może powodować straszny ból oraz powiększenie ślinianki do tego dochodzą wycieki ropne . Piszę o tym ponieważ 2 tyg. temu poddałam się zabiegowi usunięcia centymetrowego kamienia z ujścia ślinianki podżuchwowej i wycięcia blizny, która powstała na skutek ostrego zapalenia .Ból straszliwy w miejscu nacięcia pojawił się ostry ropny stan zapalny. Po tygodniu z niewiadomych przyczyn spuchł mi język tak strasznie , że musiałam pojechać na ostry dyżur do szpitala inaczej bym się udusiła tam dostałam zastrzyk i troszkę pomogło jednak powstał obrzęk pod brodą chodzę z nim do dzisiejszego dnia. Po konsultacji z laryngologiem i odessaniu części ropy obrzęk nie wchłoną się. Śliniankę mam dalej powiększoną chociaż nie boli, czuję suchość po stronie gdzie miałam wyciągnięty kamyk. Łykam już 4 antybiotyk i tracę powoli nadzieję , że będzie dobrze ,może trzeba więcej czasu tego nie wiem. W piątek mam następną kontrolę . Jeśli ktoś miał podobnie proszę niech napisze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to usuwała kamienie inaczej robi zabiegi w szczęce w stanie zapalnym no kto trzeba było wyleczyć stan zapalny i wtedy zrobić zabieg po zabiegu pani na pewno zawiała to i ostry stan zapalny pewny teraz niestety bedzie boleć i ciągnąć się ten stan zapalny dłuższy okres około trzech miesiency co robić nie wiem dużo przeżyłem z zęmbami zatokami itd dobry chirurg szczękowy i laryngolog a nawet szpital radzę zrobić też ob krwi NIE JESTEM LEKARZEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc do szpitala na zabieg miałam wyleczoną śliniankę wiec wyłuskanie kamienia nie było w stanie ropnym. Stan ropny powstał 4 dni po. Pojechałam do szpitala by zbadał mnie lekarz , który przeprowadzał zabieg stwierdził , że wszystko ok i przyjechałam do domu. Dziękuję za radę.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chodze praktycznie juz od jakiegos roku do laryngologa. Badania krwi z rozmazem i ob nic nie wykazaly, wrecz przeciwnie lekarz stwierdzil ze wszystko jest jak odrysowal. Co do slinianki to jak narazie przestala bolec, ale czasem jest tak ze wypucha i nie moge przelknac nawet sliny. Badanie usg nic nie wykazalo*/ Dodam jeszcze ze w chwili gdy boli mnie slinianka to i wezel chlonny znajdujacy sie tuz obok niej wypucha i rowniez boli a przy tym zaczyna sie bol gardla i zapalenie tchawicy... I znow dostaje antybiotyki... I tak *wkolo macieju*...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze utrzymuje mi sie stala temperatura 37. Powiem jeszcze ze pewna pani laryngolog stwierdzila ze powinnam pojezdzic na rowerze to wtedy bedzie mnie bolala glowa a nie gardlo, zupelnie nie chciala uwierzyc ze cos mi dolega! A ja z bolu nie moglam nawet otwierac ust (chodzilam do niej na wizyty prywatne Zmienilam lekarza, ale ten chyba tez za bardzo nie wiem co robic, bo gdy zasugerowalam biopsje to stwierdzil, ze nie slyszal o takim badaniu gardla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nairam R

Do dziś nic nie wiedziałem na temat kamieni w śliniankach. Ale od 2 tygodni pobolewał mnie język u podstawy, napuchł, miałem trudności przy spożywaniu posiłków. Myślałem że skaleczyłem sie i doszło do infekcji, płukałem jame ustną płynem LISTERINE. Prosze sobie wyobrazić moje zdziwienie, kiedy w trakcie jednego z płukań natrafiłem w ustach na coś w kształcie dorodnego ziarnka słonecznika - to był kamyk! Wyszedł sam! Jaka ulga! pod językiem mała ranka, opuchlizna zeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny ból i poszłam z tym do internisty, ten oznajmił że to chyba świnka , lecz ja już 2 razy chorowalam na świnkę, kazał odwiedzić stomatologa. Stomatolog zrobił prześwietlenie , które nic nie wykazało, zaproponował wizytę u laryngologa. Ten na szczęście pomógł. Stwierdził u mnie kamienie na śliniankach. Dostałam antybiotyk po 3 dniach ból ustąpił , jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko wyłuskanie kamyka to 1 doba , jeśli operacja usunięcia ślinianki to pobyt od 4 - 10 dni. Moja pani doktor powiedziała mi , że kamicy sie nie leczy ponieważ zawsze sa nawroty , powinno się natomiast usunąć całą ślinianke. Taka też operacja czeka mnie 21 stycznia. Choruję juz od pół roku bez wiekszej poprawy dlatego zdecydowałam się na usunięcie slinianki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj wróciłam ze szpitala. Jestem po usunięciu slinianki podżuchwowej prawej.Operacja odbyła się w znieczuleniu ogólnym . Pani doktor powiedziała mi , że była ogromna ,a stan zapalny rozprzestrzenił się juz na całą sliniankę . Wyłuskano mi również 2 kamyki z kanalika slinianki. Po operacji założono mi dren na 2 dni którym wyciekala krew po to by w pustej loży nie zrobił się krwiak. W sumie nie bolało aż tak jedynie usunięcie drenu było bolesne i nieprzyjemne. Nie czuję jeszcze ulgi poniewz jestem obolała po operacji i troszke spuchnięta niemniej jednak cieszę sie ,że mam to juz za sobą:) Muszę wspomniec jeszcze o tym iż mam dretwy język po prawej stronie i usta. Dolegliwosci te jednak przejdą. Teraz czekam już tylko na wynik badania . Mam nadzieję , że wszystko bądzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wlasnie wracam z drobnego 10 minutowego zabiegu wyluszczania kamyka ze slinianki. Jak sie okazalo byl rozmiarow ok 2x1mm. Bestia nie chciala sama wyjsc. Chcialam tylko podpowiedziec osobom, ktore maja problem ze slinianka, zeby od razu kierowaly sie do lekarza chirurga twarzowo-szczekowego, albo podobnej pszychodni. W warszawie to jest przy ul. Lindleya. Szkoda czasu na lazenie po laryngologach, oni tym sie nie zajmuja. Dla tych ktorym sie spieszy polecam przychodnie Gordent w Wa-wie. Tu wlasnie dzis bylam. 200 zl i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam powiększoną śliniankę, jeśli można to tak nazwać, mam ją już od 3lat, niestety dopiero rok temu poszłam z tym do laryngologa, który stwierdził kamicę ślinianki podżuchwowej prawej. Jednak w porównaniu z poprzednikami którzy zamieszczali tu swoje komentarze nie odczuwam żadnego bólu jedynie mam trudności podczas jedzenia gdyż mi się to powiększa a na zabieg jestem zapisana dopiero na 8 lipca. Trochę się obawiam że stan ślinianki do tego czasu się pogorszy. Nie wiem czy czekać na ten zabieg czy iść właśnie tak jak napisała stosia do chirurga twarzowo-szczękowego prywatnie??A tak poza tym bardzo się boję tego zabiegu:-/ Czy może ktoś kto jest po takim zabiegu napisać jak ono przebiagało, czy zupełnie nic nie czuć i czy czuć te wycinanie w samym gardle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trzy dni temu miałam usuwane kamienie ze ślinianki przyusznej, znieczulenie ogólne,objawy miałam identyczne jak Ola, laryngolog wysłał mnie na USG,kamyki okazały się małe,i zostały usunięte endoskopem(od wewnątrz) na oddziale otolaryngologii SPSK nr4 w Lublinie, od objawów do usunięcia minęło ok 2 lata,nie wiem jak to jest ze ślinianką podżuchwową,ale kamica w tej właśnie jest częściej spotykana i zabieg mniej niebezpieczny,bo w przyusznej przy usuwaniu większych kamieni jest ryzyko uszkodzenia nerwu policzkowego, tak więc nie ma się czego bać-ja żyję i 3 dni po operacji jestem w domu:-) powodzenia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze,niestety zgodzic sie ze Stosia ze laryngolodzy nie zajmuja sie kompleksowa terapia w przypadku kamicy slinianki.Ja bylem u pieciu lekarzy,lacznie z ostrym dyzurem w szpitalu na Banacha,gdzie po szesciu godz.czekania lekarz przepisal mi antybiotyki,ibuprofen i kazal jesc kwasne potrawy w nadziei na*urodzenie kanieni*(16mm)!W koncu trafilem na Lindleja i tu kazano mi z marszu zostac na oddziale czaszkowo-szczekowo-twarzowym.Jestem tu piec dni(antybiotykoterapia)i jutro usuniecie kamieni.Doktor Stopa,ktory mnie przyjal na oddzial jest pierwszym lekarzem,ktory podjal sie leczenia mojego wydaje sie,skomplikowanego przypadku.Zlikwidowanie stanu zapalnego,przy tak duzym kamieniu jest prawie niemozliwe,a operowanie przy stanie zapalnym jest niedozwolone.W okolicach slinianki sa liczne nerwy a slinianka raz zakamieniona lubi robic to znow.Ja wciaz nie wiem jaka metoda moje kamienie zostana usuniete,pewnie dlatego ze sami lekarze wciaz sie zastanawiaja.powodzenia.kacpr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo też bedę miała zabieg usunięcia ślinianki podżuchwowej, leczę ją juz kilka lat, kamyczki są drobne ale bardzo liczne i ciągle nawracają, lekarz mówi że taki ciągły stan zapalny nie jest dobry i usuwamy.Troche się boję samego zabiegu, tj narkozy, czy blizna jest duża po takim zabiegu, i czy szybko można wrócić do pracy(w pracy dużo mówię).Może napisze ktos kto miał usuwaną śliniankę.Dziekuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, no wrescie udalo mi sie znalesc jakies posty z terazniejsza data! Niestety tez naleze do grupy , ktora ma problem ze sliniankami! Pewmnie kazdy z nas ma troche odmienna sytacje, jednak czytajas posty widze sporo podobienstwa. U mnie zaczelo sie jakies dobre pol roku, tez podczas jedzenie, nagly straszny bol, pod zuchwa z jednej strony, napuchnieta kulka, przeszlo pó 1-2dniach. Od tego czasu zdazylo sie to jeszcze kilkakrotnie. Bylem u dobrego niby otolaryngologa, wczesniej na usg, na ktorym nie wykryto &#8220*zlogow&#8221* tylko powiekszenia! Na razie biore No-SPA, ssam Vit C, I jakas wode/sol robiona w aptece na zamowienie, cos &#8220*cali joditi&#8221* czy tak jakos. Od kiedy biore NO-SPA, wielkiej kulki nie MAM, ale teraz ta mala fasolka, ujscie slinianki pod jezykiem sie reguralnie powieksza za dnia. Na koncu czesto widze jakby zolta kuleczke, ropke, kamyk... nie wiem co to, czesto nagle sporo sliny mi sie zbiera, takiej wodnistej. Czasami koncoweczka tej malesj &#8220*fasolki&#8221* jest czerwona, jakby mocniej ukrwiona! NAJGORSZE dla mnie, Zé dobre pol roku temu, wlasnie pó tej stronie wstawilem sobie implat, i oczywscie myslalem, i ciagle mysle Zé to taka reakcja na implant, choc kazdy z lekarzy mowi Zé to nie od implantu, Zé nic nie widac na RTG, itd itd... nie wiem, moze to zbieg oklolicznosci a moze nie. Czy ktos moze cós madrego doradzic ! dzieku z gory, za jakis tydzien wybieram sie do tego samego otolaryngologa, jako Zé MAM przyjsc na kontrole pó 6 tyg. POZDRAWIAM serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pięknie:) blizna jest niewielka po roku może troszkę dłużej zabliźnia sie na tyle , że prawie niewidoczna. Z mówieniem po operacji nie ma problemu nie wolno jednak nosić cieżkich przedmiotów. Jesli o zwolnienie chodzi to ok 3-4 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w niedalekiej przeszlosci stosowal ktos z Panstwa gumy do zucia nicorette lub niquitin. Odnosze wrazenie , ze stosowanie tych gum bylo powodem powstania kamienia w mojej sliniance. Prosze o maila. Pozdrawiam. Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×