Wystający kawałek skóry przy odbycie, hemoroidy?

użytkownik
Magdalena

Witam! Od jakiegoś czasu niepokoi mnie pewna rzecz związana z odbytem. Otóż przy odbycie mam, i tu trudno określić nawet co to jest. Najbardziej porównałabym to do wystającego kawałka skóry. Jest to twór miękki, dający się poruszyć, a nawet wcisnąć w odbyt. Siadanie ani inne czynność, na razie, nie sprawiają mi bólu. Jednak nie czuje się zbyt komfortowo ze świadomością, że coś takiego tam jest. Co to może być ? Warto odwiedzić proktologa ?

Reklama
użytkownik
stapler

Tak, aby uzyskać konkretne odpowiedzi należy w tej sprawie najlepiej skontaktować się z proktologiem. Być może to żylaki odbytu lub zwykły przerost anodermy (przerost skóry ujścia odbytu) często występujący u kobiet zwłaszcza po porodach.

użytkownik
Magdalena

Tylko, że ja jeszcze nie rodziłam, więc to nie może być od porodu. No cóż, w takim razie skontaktuje się ze specjalistą. Dziękuję za odpowiedź.

użytkownik
branco

I jak co to bylo? bo mam podobnie...u dolu odbytu taki miekki jakby kawalek skory

użytkownik
Kamilla

Miałam podobny dylemat co to jest? Wczoraj byłam u proktologa i okazało się, że jest to faktycznie tylko ,,zmęczona,, skóra zwana przez lekarzy marginetką skórną. Doktor zrobił reszte badań i powiedział, że jestem zdrowa jak ryba *-). Języczek skórny niestety pozostanie już na zawsze..ale mi osobiście to nie przeszkadza... ważne, że jestem zdrowa!

użytkownik
TS facet

No tak... a ile miałem przez to strachu i myślenia. Doktor powiedział, że usuwanie tego fałdu jest sprawą gustu i kosmetologii - jeśli chcesz wyglądać pięknie to sobie go usuń :) Problem pojawia się, kiedy dochodzi do stanu zapalnego. Poprostu taki twór w tych okolicach wymusza większą dbałość o higienę osobistą.

Źeby wyszukiwarki internetowe lepiej pozycjonowały tę stronę dopiszę jeszcze pare słów:
anoderma, rak odbytu :) hemoroidy okołoodbytnicze, szczelina, polip odbytu, choroby odbytu, proktolog kielce Dariusz Klimer ul. Starodomaszowska 30/42,

Może trochę przesadzam z tymi hasłami i tym opisem, ale po dzisiejszym badaniu strasznie mi ulżyło. Chwila bólu moralnego i wszystkie obawy zostały rozwiane.

użytkownik
Roxy

Ja tez mam cos takiego
ale
mnie to troche irytuje to znaczy przy siadaniu boli juz raz mi sie to zdarzylo ale zniknelo
po jakims czasie. Teraz znowu sie pojawilo I mam to juz drugi dzien to jest rozowe jak skora ja juz bylam w ciazy raz no I nie pamietam zeby cos takiego zdarzalo sie przed ciaza

użytkownik
zzosia

Ja też mam coś takiego z tym ze na dole i na gorze odbytu, nigdy mnie to nie bolalo ani nie krwawilo, nie odczuwam tego wogole, ale coraz czesciej zastanawiam sie czy to normalne.

Twoja odpowiedź