Przetoka okołoodbytnicza leczona metodą Hipokratesa

u?ytkownik
Tomek

2 tygodnie temu miłem usuniętą przetokę metodą Hipokratesa, nic mnie nie boli tylko zaraz po zabiegu na opatrunkach pojawiają się niewielkie ilości ropy, byłem na kontroli tydzień po zabiegu, chirurg skrócił mi żylke powiedział, że wszystko jest dobrze i kazał mi przyjść za 3 tygodnie i do tego czasu mam sobie ruszać tą żyłką, żeby się zwieracz przecinał. Czy tak to powinno wszystko przebiegać po zabiegu i czy ta ropa to nic złego?

Reklama
u?ytkownik
stappler

Gdy przetoka okołoodbytnicza przechodzi przez mięśnie zwieracze odbytu jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia tych mięśni w czasie zabiegu wycinania klasycznego i powikłań w formie nietrzymania stolca dlatego stosuje się starą metodę zwaną Hipokratesa. Przez przetokę przeprowadza się nić, gumkę, żyłkę, którą systematycznie napina się przez co powoli przetoka przez kilka tygodni jest przecinana i w ten sposób goi się ona samoistnie przez powolne ziarninowanie. Metoda ta sama w sobie nie likwiduje od razu przetoki tylko powoli ja zamyka przez przecinanie i gojenie dlatego cały czas z miejsca przeciągnięcia nici może wydzielać się treść ropna, surowicza lub krwista. Jeśli chirurg powiedział, że wszystko jest w porządku nie należy się martwić.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
Jarek

Jak z tym żyć bez operacji..?
I co miały znaczyć słowa jednego lekarza(w moim przypadku),dobrze że tego Pan nie zoperował?
To było w momencie robienia kolonoskopi...

u?ytkownik
ania

Jak długo trzeba chodzic z tymi nitkami po operacji?

u?ytkownik
Łuki

Ile trwa taki zabieg czyli zalozenie tej nitki???? i ile trzeba byc w szpitalu

u?ytkownik
Adrian

Mnie tez nurtuja te pytania prosze o porade mam ten sam problem tylko taki ze jestem przed operacja.Od 3,5 miesiaca chodze z przetoka i dopiero beda robic mi badania.

u?ytkownik
Łuki

No ja jestem wlasnie tydzien po zalozeniu zylki przez przetoke. zylka jest luzna nie napieta zadna gumka. przez robienie kupy ma ona sama powoli sobie przeciac zwieracz. jednak sprawa jest taka ze boli mnie caly czas kosc ogonowa oraz posladek na ktorym jest zalozona zylka. jem ketonal ale on slabo cos pomaga. najgorsze jest zrobienie kupy. bol straszny. ile to moze potrwac????

u?ytkownik
greg

Witam. Ja rowniez mam przetoke. Jutro ide do chirurga i sie moze cos dowiem. Mam natomiast kilka pytan
1. Jesl operacja to jak dlugo lezy sie w szpitalu. Czy po wyjsciu mozna uprawiac sport itp. Biegam + silownia
2 Jesli jest to robione metoda hipokratesa to czy tez mozna uprawiac sport.
3. Ogolnie pracuje i czy bede wylaczony przez jakis czas z pracy??
Z gory dziekuje i pozdrawiam

u?ytkownik
Marta

BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ. Moja mama miała operację na przetokę okołoodbytniczą po tej operacji założono jej nitkę z którą ma od 03.05.10-czyli dzisiaj mija 21 dni, nie wytrzymuje z bolu, bardzo cierpi. Lekarz kazał jej jak najwięcej chodzić, ale ona nie może wytrzymać z bolu, zdarzało jej się nawet zasłabnąć, co 5 godz. połyka ketanol. Proszę o odpowiedź czy to naturalna reakcja, bo chyba na lekach przeciwbólowych długo nie można żyć.
Z góry dziękuję.

u?ytkownik
anna

Ja też mam założoną nitkę. nie wiem ile trzeba z tym chodzić więc proszę o odpowiedź z góry bardzo dziękuje :)

u?ytkownik
ela

Czy nie wiecie co jest przyczyną przetoki odbytu prosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje

u?ytkownik
peacemaker

Ja żyłke miałem założona tydzień temu w szpitalu przy okazji rozciecia ropnia kiedy okazalo sie ze mam przetoke.
Nie rozumiem w jaki sposob wasi lekarze kaza wam naciagac ta nitke samemu. Ja musze lezec jak najwiecej na wyciagu zamontowanym na lozku, ktory sklada sie z bloczka i obciaznika (okolo 250g) ktory caly czas ta nitke ciagnie. Chirurg oszacował że przy tej metodzie potrwa to jakieś 2 tygodnie jesli bede z tym spal. Bol jest dosc silny i nieprzyjemny ale ja trzymam sie bez żadnych lekow.
Tez caly czas sacza mi sie male ilosci ropy i krwi wynikajace z ciaglego przecinania przetoki jednak nie sprawia mi problemu oddawanie stolca mimo iz mam skore nacieta przy samym odbycie. Jedyny problem to siedzenie ktore jest bardzo trudne a wrecz niemozliwe na zwyklym krzesle.
@ela: U mnie przetoka spowodowana byla pozno wykrytym ropniem ale samoistne tworzenie sie przetok moze swiadczyc o chorobie jelita grubego lesniowskiego-crohna (obok mnie w szpitalu lezal taki pacjent) albo jakies wadzie wrodzonej lub nabytej np. szczelina odbytu

u?ytkownik
załamana

Ja mam przetokę juz od 3 lat,jestem po 3 operacjach,za każdym razem niewyobrazalny ból i nawrót choroby,jestem juz załamana,nie wiem co dalej,życie z przetoką jest bardzo męczące,a poddanie sie 4 operacvji nie wiem czy coś zmieni.

u?ytkownik
kkkk

Ja mam przetokę 4 lata...teraz mam mieć 3 operację, lekarze nie umieją tego wyleczyć...coraz częściej dochodzę do wniosku,że oni się nie znają...zabierają sie do tego tak mozolnie...żaden wcześniejszy zabieg nic mi nie pomógł...strata czasu i niepotrzebny ból

u?ytkownik
ANNA

Witam. Mój mąż jaest 4 ygodnie po operacji przetoki, ma założoną nitkę, której nie pociąga ze względu na wielki ból. Mam pytanie: czy taka nie pociągana nitka przetnie mięsień, ile to może trwać? A może jednak mimo wszystko pociągać? Proszę o radę