Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarde guzki pod skórą w jamie brzusznej


Gość karolka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolka

Mam 25 lat. Jakiś czas temu pewnego wieczoru wyczułam dwa guzki pod skórą w jamie brzusznej, pod żebrami. Nie sprawiały dyskomfortu. Lecz po kilku dniach bolały, gdy ich dotykałam - teraz czuję, że robi ich się więcej - i bolą same z siebie, są w różnych miejscach (mam wrażenie, że mogę je przesunąć, po czym i tak one wracają na poprzednie miejsce) Byłam u lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie do chirurga, na które czekać muszę 2 miesiące i 3 dni. Bardzo się obawiam tej wizyty - pewnie trochę dlatego, że dostałam to skierowanie bez słowa wyjaśnienia. Co to jest - dlaczego chirurg? Bardzo mnie to boli, podczas chodzenia czy leżenia na brzuchu. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno napisać mi bez badania czym są te guzki umiejscowione pod skórą powłok brzusznych. Najczęściej w tym miejscu lokalizują się tłuszczaki, włókniaki, nerwiakowłókniaki (na co mogłyby wskazywać dolegliwości bólowe). Chirurg zapewne zaproponuje usunięcie zmiany lub zmian i poddanie jej/ich badaniu histopatologicznemu. Po wynikach badań histopatologicznych będzie można powiedzieć w 100% co to jest. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie są to tłuszczaki,zmutowane komórki tłuszczu,dokładnie mam to samo w dodatku na udzie,tłowiu w okolicy nerek.Onkolog powiedział mi,że tworzą się one u ludzi którzy dawniej byli szczupli i dbali o linię,a póżniej się zaniedbali,nieregularne jedzenie fastwoody,nocne posiłki,przejadanie się.U mnie w rodzinie babcia miała choć była szczupła,mama ma,kuzyn i ja.Można je usunąć ale niekiedy wyrastają po jakimś czasie nowe,tak miał mój kuzyn o wielkości kurzego jaja pod żebrami.Pozdrawiam Maciej z Gryfina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×