Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojawienie się po raz pierwszy krwi z odbytu w młodym wieku


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

To zależy od charakteru krwawienia i objawów towarzyszących. Niewielka ilość krwi na papierze toaletowym i ból przy oddawaniu stolca może wskazywać na szczelinę odbytu. Większe krwawienie na żylaki odbytu. Widoczna krew w stolcu może wskazywać na zakażenie bakteryjne, polip lub guz jelita grubego. Najlepiej udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew pojawiła mi się dwa razy, najpierw po oddawaniu moczu ,ale bez żadnego bólu a po dwóch dniach przy wypróżnianiu się na papierze, lecz kłopotów z wypróżnianiem nie mam. Krew ma normalny korol jak po ranie. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego. Polypus juvenilis, inflammatorius mucosae intestni crassi ecchymosibus et erosionibus. Examinatio materiae totae - III fragm., in seriee. Dziecko ma 11 lat i jest po usunięciu polipa ok. 5mm z kanału odbytnicy. 1. Córka obciążona chorobami układu pokarmowego - dziadek dziecka wrzodziejące zapalenie jelita i polipositas colonis et sigmae. 2. Czy takie polipy ponownie odrastają? Czy są niebezpieczne - (są początkiem nowotworu)? 3. Jak im zapobiegać? 4. Czy jest zagrożona nowotworem? 5. Jak ma wyglądać dalsza profilaktyka- jakie badania wykonywać (kolonoskopia, markery itp.)? 6. jak często polipy występują u dzieci? 7. Proszę o informacje o polipie i rokowaniu? Co mam dalej w tej sprawie robić? Czekam na odpowiedź. Dziękuję. Interesują mnie również wypowiedzi rodziców, których dzieci, miały bądź mają taki problem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×