Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie chirurgiczne przewlekłego żółciowego nieżytu żołądka


Gość Elżbieta z Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta z Łodzi

Witam, bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie. Pięć lat temu miałam operację wycięcia woreczka żółciowego ( cholecystectomia-laparoscopica). Po operacji wystąpił żółciowy nieżyt żołądka z uciążliwymi objawami potwierdzonymi badaniami gastroskopowymi. W każdej gastroskopii opisywane jest intensywne zaczerwienienie całego żołądka " żółć tapetuje ściany ", nadżerki i zawsze zawiera znaczną ilość zagęszczonej żółci na początku badania. Z kolei odźwiernik jest " ziejący ". Objawy to : bóle w nadbrzuszu, nudności, gorycz aż do samego przełyku, całkowity brak łaknienia, gorzkie odbijania , czasami wymioty żółcią i duże ilości lepkiej wydzieliny. Zastosowano u mnie dietę i leczenie farmakologiczne takimi preparatami jak ; Gasprid, metaklopramid, Gealcid, Venter,podawano kwas Ursodezoksycholowy (Ursofalk ),leki hamujące wydzielanie kwasu, przeleczono Helicobacter pyroli . Po lekach hamujących kwas czułam się jeszcze gorzej. Słyszałam, że przy takich dużych dolegliwościach utrudniających życie i uszkadzających w znacznym stopniu śluzówkę żołądka jest możliwość wykonania zabiegu chirurgicznego i pozbycia się tych dolegliwości. Czy w moim przypadku taki zabieg jest możliwy i na czym on polega? Ponoć istnieje metoda zespolenia żołądkowo- jelitowego typu Roux-en-Y, ale mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje inna nowoczesna metoda chirurgiczna, aby pozbyć się żółciowego zapalenia żołądka. Dziękuje Panie Doktorze, że mam możliwość uzyskania tutaj porady i odpowiedzi na pytania, które pomogły by mi wyjść z mojej dolegliwości . Z pozdrowieniami Elżbieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Operacja zespolenia żołądkowo- jelitowego typu Roux-en-Y jest najczęściej wykonywaną operacją bariatryczna na świecie. Polega ona na tym, że wytwarza się kieszonkę żołądkową, którą następnie zespala się z jelitem, i ostatecznie wykonuje się zespolenie jelitowo-jelitowe. Wizualnie możesz obejrzeć to na portalu echirurgia. Rzeczywiście podaje się, że tą metodą można wyleczyć męczące cię dolegliwości. Najlepiej osobiście skonsultuj się z chirurgiem. Należy wziąć pod uwagę, że każdego pacjenta należy rozpatrywać indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie chirurgiczne żółciowego nieżytu żołądka polega na wycięciu niewielkiej części żołądka ( antrektomia ) i odtworzeniu ciągłości przewodu pokarmowego przy pomocy pętli Roux jelita cienkiego. jest to zupełnie inny zabieg, niż operacja bariatryczna ( omini ecie żoładka sposobem Roux przy patologicznej otyłości). Po operacji żółć i sok trustkowy nie mogą trafić do żołądka, są skierowane do dalsdzych odcinków jelita cienkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×