Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mastka


Gość 16latekCzasemSieUdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 16latekCzasemSieUdziele

Kurna, stulejki nie mam jest tylko ta cholerna mastka. Odsuwam napletek kiedy oddaje mocz, wycieram i myje codziennie. Mimo to nadal mastka nadal się tworzy, probowalem ja zmyć i prawie się udało ale nagle zrobiło sie jej więcej. Niedawno był czysty a teraz znowu się pojawiło, to może przez okres dojrzewania lecz wstydze się tego przy mojej dziewczynie i rodzicach mimo ze nie wiedzą. Da się tego jakoś pozbyć oprócz ciągłego mycia? Jakieś domowe sposoby? Jeżeli nie, to pytanie brzmi czy sam mogę pójść do urologa? Próbuje się tego pozbyć bo strasznie w*****a.. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Trochę przypadkowo znalazłem twoje zapytanie, a właściwie wołanie o pomoc. Ponieważ czekasz już długo na odpowiedż, postanowiłem się włączyć, jako że człek grubo starszy od ciebie, mam w tej kwestii znaczne doświadczenie - też kiedyś gnębiła mnie ta paskudna mastka. Mastka bierze się ze złuszczonej błony śluzowej żołędzia, naskórka wewnętrznej części napletka, z dodatkiem odrobiny łoju, śluzu, spermy i moczu, co uzbierane w ciepłych warunkach pod napletkiem stwarza doskonałe warunki dla rozwoju różnych drobnoustrojów, w tym bakterii i wirusów, niestety często chorobowych. Zatem częste zabiegi higieniczne są wręcz konieczne, usuwasz bowiem wtedy nie tylko widoczne efekty ich przemiany materii, ale również przyczyny powstawania wielu grożnych chorób, takich jak AIDS czy rak brodawczakowy szyjki macicy. To nie żarty! Sam walczyłem z tą paskudną przypadłością, przez wiele lat z kiepskim skutkiem. Wreszcie postanowiłem skończyć z tym definitywnie i poddałem się całkowitemu usunięciu napletka, czyli obrzezaniu i to dopiero skutecznie zadziałało. Żołądż stale odsłonięty wysechł a śluzówka pogrubiała i stała się mniej wrażliwa. Różne wilgotne resztki trafiają ew. do bielizny i znika pożywka dla drobnoustrojów. Oczywiście zabieg ten nie ma na celu zastąpienia higieny osobistej, ale jest to teraz znacznie wygodniejsze. Prawie połowa mężczyzn świata jest obrzezana - część jak żydzi czy muzułmanie ze względów religijnych, część zaś - jak Amerykanie i Australijczycy ze względów higienicznych i estetycznych. Również światowe organizacje lekarskie popularyzują obrzezanie wśród mężczyzn Afryki, któremu poddało się już kilka milionów, co zmniejszyło zachorowalność na AIDS o ok.60%! Proponuję żebyś wziął takie wyjście pod uwagę, bowiem innej drogi nie widzę. Jeszcze podrośnij i sprawę przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×