Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból w kolanie


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

W lipcu 2016 roku upadłam z kilku schodków na kolana.Zrobiła się tylko rana na prawym kolanie,gdy upadłam nic mnie nie bolało leciała mi tylko krew.Kilka miesięcy po tym incydencie zaczęłam odczuwać ból w kolanie .Na początku był znośny,łapał i po chwili puszczał.Po pewnym czasie ból stawał się bardziej intensywniejszy i rozprzestrzeniał się po całym ciele,od kostki aż do kręgosłupa.Postanowilam pójść do ortopedy.Na początku zrobił mi prześwietlenie kolana(które nic nie wykazało),później usg.Na Usg był widoczny mały krwiak,który powinien się sam wchłonąć.Ortopeda przepisał mi leki na miesiąc i powiedział ze ból powinien Minąć.Niestety leki nie podziałały.Mój stan się bez przerwy pogarsza.Gdy leżę noga mnie boli mniej lub wcale.Ciezko mi się chodzi,gdy siedzę tez mnie boli.Ten ból jest teraz taki niedozniesienia,ciągłe musze leżeć żeby było mi dobrze.Gdy leki mi się skończyły udałam się znów do swojego ortopedy.Stwierdzil ze możliwe ze te leki które mi przepisał są nieprzysfajalne przez mój organizm i przepisał mi znów nowe.Biore je już od prawie trzech tygodni a noga dalej bardzo boli,wcześniej miałam ferie to leżałam ciągle w łóżku,teraz musze chodzić do szkoły i ten ból mi strasznie to utrudnia całe moje życie. Ciężko mi ubrać skarpetki,spodnie,schylic się bo towarzyszy temu silny ból,w szkole nie mogę wytrzymywac musze się zwalniać z pojedynczych lekcji bo musze się położyć.Dzwonilam do swojego lekarza i poinformowalam go o całej sytuacji,on to wszystko zbagatelizował i stwierdził że leki nie działają od razu i żebym przyszła do niego gdy leki mi się skończą,ale ja już tego nie wytrzymuje tak samo i nerwowo.Musze chodzić do szkoły nie mogę leżeć ciągle przykuta do łóżka.Lekarz jeszcze powiedział ze jeżeli te leki nie pomogą będzie trzeba przeprowadzić artroskopie,do wizyty zostało mi jeszcze dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam,jestem autorka tego postu.7 kwietnia przeprowadzono mi artroskopie kolana.Artoskopia wykazała skręcenie stawu kolanowego z uszkodzeniem ml,zespołem pmp i plp oraz chondrolmacja tmc i tlc.Po zabiegu leżałam ciągle w domu.Po dwóch tygodniach ściągnięto mi szwy.Ortopeda nie zalecił stabilizatora i zalecał normalnie chodzić.Od razu gdy zaczęłam normalnie się poruszać znów czułam ten sam ból i wyglądało to tak jakby nic się nie zmieniło po operacji. Lekarz stwierdził że po operacji jeszcze będzie boleć i po rehabilitacji będzie lepiej. Miałam po 10 zabiegów na pole magnetyczne i 10 na krioterapie miejscowa. Od razu ja przeprowadziłam w 10 dni,nadal bez zmian. Później ortopeda stwierdził że zastrzyk z kwasem hialuronowym zniweluje ból. Trzy dni temu dostałam taki zastrzyk a dokładnie to synvisc one i również nie pomógł. Ciągle jest bez zmian,nawet w małym stopniu ból nie przeszedł. Nawet gdy nie chodzę wcale i posiedzę to już mnie boli,w pozycji leżącej ten ból nie jest taki męczący a nawet ustępuje. Juz sama nie wiem co mam robić i czym to jest spowodowane.Dodam ze po tym upadku zaczęłam chodzić na siłownię i bardzo wiele ćwiczeń z obciążeniem na dolne partie ciała wykonywałam,myślę że to też trochę zaszkodziło mojemu kolanowi,ale skoro miałam artroskopie i wszystkie uszkodzenia zostały naprawione to dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez mam problem z kolanami a najbardziej z lewym tylko ze ja mam nawykowe zwichnięcie rzepki, hipoplazje, wiotkość i zasługiwał więzadła ortopeda powiedział ze po 2 rehabilitacjach będą zdrowe a jak nie to tez właśnie artroskopia jestem w trakcie 2 rehabilitacji za pierwszym razem miałam krio i pole nic mi nie pomogło a ból nie do wytrzymania teraz mam laser i pole kolano się pogorszyło jeszcze większy ból i częstszy. Lekarze chcą się nas pozbyć dlatego takie bzdury nam robi. Znam ortopeda który nie zna się na młodzieży odkładał mnie na później mówił byle co tylko żeby się mnie pozbyć jak kazał mi nosić stabilizator a dał papier na mięso dopiero po 3 miesiącach a jak już dał to napisał lewe kolano a kod na kostkę szlam drugi raz do niego to nie wypisał moich danych a za trzecim razem nie napisał daty i jeszcze powiedział ze mam iść na konsultacje do jego kolegi który się zajmuje takimi osobami jak ja po czym okazało się ze to ortopeda od noworodków wiec pozdrawiam dzisiejszych lekarzy... dowiedziałam się o takiej rehabilitacji wibrującej poza ta rehabilitacja ogólna zapisałam się na ta wibrującą co prawa dopiero byłam dwa razy ale Przyznam ze ból trochę ustąpił przy masażu trochę boli ale to ból do wytrzymania a po już nie ale marzy organizm może inaczej zareagować na to niestety ta rehabilitacja jest rekomendowana tylko przez 6 dni gdzie u mnie do całkowitego wyleczenia potrzeba 3 miesiące za to obsługa jest bardzo miła i podczas masażu robi wykłady. To są fotele można je oczywiście kupić. Naprawdę polecam dla mnie to jest godzina relaksu na tym fotelu. Firma tych foteli to vitberg. Nie umiem Tobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego Ciebie boli ponieważ sama się zastanawiam nad swoim przypadkiem gdy lekarze mówią ze nie powinno mnie bolec ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×