Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniaki wątroby


Gość barabus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W badaniu USG jamy brzusznej stwierdzono m.in. &#8222* &#8230*Wątroba niepowiększona, normo echowa , na granicy płatów zmiana ogniskowa hyperechowa niejednorodna wielkości 56 X45 mm oraz w segmencie VII zmiana ogniskowa hyperechowa o średnicy 14 mm &#8211* zmiany o charakterze naczyniaków. Po wykonaniu TK po jednym miesiącu od USG stwierdzono m.in. &#8222* w segmencie VIII przywnękowo widoczny obszar hypodensyjny o wymiarach ok. 50X49 mm w płaszczyźnie skanu wykontrastowujący się w sposób typowy dla naczyniaka, poza tym w segmencie VIII podprzeponowo obszar hypodensyjny o średnicy ok. 13 mm, obwodowo o średnicy ok. 7 mm oraz w segmencie II obszar hypodensyjny o wymiarach ok. 20X23 mm odpowiadające naczyniakom. Po wykonaniu TK jedenaście miesięcy później stwierdzono m.in. &#8222* W prawym płacie wątroby przyśrodkowo ognisko hypodensji o guzkowym wzmocnieniu kontrastowym od obwodu wielkości ok. 64X37 mm, podobne ognisko wielkości ok. 19X23 w lewym płacie wątroby i około środka 11mm &#8211* opisywane zmiany częściowo dopełniają się w kolejnych fazach badania , nadal widoczne w wykonanej fazie opóźnionej &#8211* możliwość naczyniaków ze zmianami wstecznymi w ich obrębie&#8221*. Po wielu konsultacjach w moim mieście w końcu po roku skierowano mnie na konsultacje do Warszawy do dr Ireneusza Grzelak. Teraz moje pytanie: Jeżeli naczyniaki wątroby do 10 cm są jedynie kontrolowane co jakiś czas to dlaczego mnie akurat skierowano do specjalisty zajmującego się naczyniakami w stolicy. Spowodowane to jest może tym , iż w przeciągu 10 miesięcy znacznie się powiększył jeden z naczyniaków. W wynikach TK widać, iż naczyniak zmienił nie tylko rozmiar ale też i kształt ( czy jest to możliwe czy to jakiś błąd aparatu TK. Oba badania robione były na tym samym sprzęcie). Lekarz prowadzący powiedział również, iż naczyniak znajduje się w miejscu nieoperacyjnym, bądź też ciężko operacyjnym. Jestem osobą szczupłą i czasami coś mnie tam w okolicach wątroby pobolewa. I ostatnie moje pytanie: czy powinienem zrezygnować z ciężkiego wysiłku fizycznego ( 8 godzinne treningi marszu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×