Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel otrzewnej.


Gość basiulak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość basiulak

Dzień dobry mam bardzo poważny problem zdrowotny bardzo proszę o pomoc. Może zacznę od początku otóż w 1997 roku okazało sie że mam wrodzoną wadę jelita grubego dokladnie co jakis czas nastepowal skręt jelita grubego okolica esicy pomimo leczenia zachowawczego nastąpiła gangrena trzeba było usunąc poł jelita , przez ok pol roku nosiłam woreczek stomijny potem chirurg przywrocił ciągłośc przewodu pokarmowego i połaczył jelita. Wszystko byłoby ok ale problemy zaczeły sie pozniej . spokoj trwal ok 10 lat potem na jajniku pojawila sie torbiel i płyn w miednicy małej. ginekolog usunął torbiel pobrał wycinki i wszystko było ok. odetchnełam wtedy z ulgą do 2015 roku do sierpnia. Czułam sie dobrze przez cały czas dopoki nie zasłabłam w pracy. Usg i tomografia wykazała duże dwie torbiele jedna ok 100mm i druga mniejsza jedna na srodku brzucha druga po prawej stronie. Lekarze zecydowali sie otworzyc i okazało sie ze to była torbiel otrzewnej i torbiel jajnika. Operację miałam w listopadzie 2015 roku. I znowu miałobyc wszystko ok. Dwa dni temu zrobiłam usg ginekologiczne i znowu wyszło ze mam tobielki na jajnikach i to obu oraz zbiornik płynowy w otrzewnej ponownie wielki ok 130 mm . Badanie usg potwierdziło iz tak jest ten zbiornik płynowy. Chirug twierdzi ze jak nie mam dolegliwosci nie powinnam sie martwic na razie ale jak mam sie nie martwic prosze o pomoc jak się leczy cos takiego w sposob skuteczny moze ktos cos wie na ten temat bardzo prosze o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×