Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolan


Gość Aś...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wizytę u specjalisty mam dopiero za paręnaście dni w związku z tym próbuję się wspomóc wiedzą innych osób. Od 3 lat jestem osobą aktywną - regularnie biegam, chodzę na siłownie. W tym czasie miałam 3 lub 4 okresy że odczuwałam ból w kolanach podczas biegania. Odpuszczałam wtedy parę treningów, bralam leki typu artresan i wszystko wracało do normy. Parę dni temu złapał mnie ostry ból kolan odczuwalny podczas siadania i wstawania z np krzesła. Był to ten rodzaj bólu który wykrzywia twarz i powoduje , że ostatecznie zamiast siadać na krzesło ... zrzucamy się na nie :) Podczas chodzenia odczuwałam tylko lekki ból - chodziłam wolniej, *włóczyłam* nogami ale generalnie nie było źle. Bol mi się utrzymywal około 1,5 dnia w tym czasie intensywnie smarowałam kolana maścią przeciwzapalną/bólową. Teraz (3 dni później) wydaje mi się, że wszystko jest ponownie okej. Ból miał takie samo natężenie zarówno w prawym jak i lewym kolanie. Odpuściłam na chwilę bieganie i treningi. Jednak chciałabym do nich powrócić ponownie. Jakiego typu leki profilaktycznie powinnam wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mojej córki wyszlo,że ma uszkodzoną chrząstkę rzepki. Bierze jedną saszetke dziennie flexi stav xtra jest to lek na stawy kupilam jej 2 opakowania koszt około 120 zł starczy na 2 miesiące potem 2 miesiace przerwy tego leku i na nowo. Pomimo tego czeka ją 1,5 roku rehabilitacji i ma ćwiczyć w domu ściąganie rzepki w dół oraz napinać mięśnie kolan po 600 razy dziennie oraz ćwiczyc z deskorolką jeżdzic nią na stojąco jedna nogą potem drugą i najlepiej stać na czymś twardym ((cegła)) rozciągac w ten sposób nogę.Ból kolana miała bardziej jak stała za długo przy kucaniu równiez ,chodzeniu mało ją bolało w końcu poszłam z nią do ortopedy i wyszło co wyszło myślałam że boli ją bo rośnie ma 16 lat a tu taka niespodzianka ma zanik mięśnia kolan bo drugie też już pobolewa , dostała zwolnienie z lekcji w-f do końca roku zero ćwiczeń innych teraz jeszcze trzeba zobaczyć czy na basen może chodzić bo jak przy pływaniu bedzie ją bolało to zero basenu a jak pływać to tylko stylem nożycowym żeby nie uszkodzić bardziej kolana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×