Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niezidentyfikowany ból w prawym boku


Gość fire33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, trafiłem tu ze względu na ból, który towarzyszy mi od maja tego roku. umiejscowiony w prawym boku pod żebrami i od kilku dni promieniuje do prawej piersi i na dół do samej pachwiny oraz na lewą stronę pod żebra . Boli praktycznie cały czas. Zaczęło się to z dnia na dzień. Analizowalem co mogło być przyczyną ale nic mi do głowy nie przychodzi konkretnego, zwiekszyłem ciężary podczas treningów no i odżywki, które jem od 2 lat (białko, kreatyna, węglowodany). używki bardzo sporadycznie (alkochol, papierosy) . Wszystko odstawiłem na bok. Poszedłem do lekarza rodzinnego - gastroskopia wynik mała przepuklina w przełyku i heliobacter. Przeleczony antybiotyki przez 2 tyg. bol nie miną. Następnie usg wyszedł naczyniak 4mm na wątrobie reszta w najlepszym porządku, badania krwi ok w tym watrobowe , rtg odcinka ledzwiowego tutaj rotacja kręgów coś rozwojowego lekarz mówi że to nie boli od tego. Gastroenterolog przepisał mi leki rozkurczowe, które też nie przynoszą żadnego efektu. Jedyne co mi pomaga to silne leki przeciwbólowe, które przepisał mi lekarz. Proszę o wypowiedzi kogoś kto może mnie ukierunkować jak lub gdzie szukać pomocy. Tracę już siły a mam naprawdę wiele przyjemniejszych zajęć niż chodzenie od lekarza do lekarza i wydawania pieniędzy na każdą wizytę i badanie, bo czekać na badania z NFZ to można miesiącami. z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne dolegliwości a lekarze rozkładają ręce :( i odsyłają mnie jeden do drugiego. Ręce opadają. Miałam robiony TK, wynik: wydłużony do 17 cm prawy płat o gładkich obrysach i prawidłowej gęstości miąższu. Podprzeponowo w seg.8 ognisko hypodensji słabo wyrózniające się w fazie natywnej i tętniczej, wyraźne w fazie żylnej (ok 7.5 mm) niewidoczne w fazie miąższowej - najpewniej wyrównujące gęstość z wątrobą. Nisko w seg 6 drobne ognisko hyperfuzji (silne wzmocnienie w fazie tętniczej) - nietypowy naczyniak lub inny charakter. Zwraca uwagę wczesne kontrastowanie żył wątrobowych jak w biernym przekrwieniu. Czy jest ktoś w stanie zinterpretować ten wynik. To coś poważnego ? Wizytę u lekarza mam dopiero na styczeń do tego czasu chyba zwariuję i jeszcze ten nieznośny ból :( proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×