Hypodensyjny obszar w płacie czołowym i ciemieniowym

u?ytkownik
Renata

Proszę o wyjaśnienie w miarę możliwości w prosty sposób wyniku badania TK, którego treść zacytuję:
* badanie TK Głowy wykonane dwufazowo uwidoczniło w płacie czołowym i ciemieniowym prawym rozległy hypodensyjny obszar odpowiadający dokonanym zmianom niedokwiennym. Również w istocie białej okołokomorowej lewej półkuli mózgowej oraz obustronnie w strukturach głębokich obszary i ogniska hypodensyjne naczynipochodne na różnych etapach ewolucji.
ugólnione zaniki korowo-podkorowe mózgowia najbardziej nasilone w zakresie płatów skroniowych.
układ komorowy symetrycznie poszerzony.
nie stwierdza się ognisk patologicznego wzmocnienia tkanki mózgowej po dożylnym podaniu środka cieniującego*
bardzo proszę o odpowiedź co wynika z tego uzasadnienia.

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Zmiany te odpowiadają najprawdopodobniej konsekwencji udaru niedokrwiennego czyli obrzęku obszaru tkanki mózgowej.

u?ytkownik
Jadwiga

Nie wiem co to znaczy U mojego dziecka 10 letniego chłopca wykryto dwa takie ogniska i mój lekarz twierdzi że to nic nie szkodzi na rozwój ale moje dziecko traci przytomność i on nic w tym złego nie widzi i twierdzi że to mu minie pozdrawiam

u?ytkownik
Spinka

Mam nadzieje, że zmieniłas juz dawno lekarza, bo ten najwyrazniej nie ma pojecia o przyczynie i nawet nie chce mu sie jej szukac.

u?ytkownik
marysia

Obszar hypededsyjny lewej półkuli mózgu

u?ytkownik
Beata

A jak to przetłumaczyć na ludzki język *zmiany hipodensyjne-naczyniopochodne*?

Twoja odpowiedź