Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel? w zachyłku przeponowo-żebrwym


Gość Kasia,33 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia,33 lata

Witam, miałam zrobione badanie Tomografii Komputerowej jamy brzusznej powód: ból pod prawym żebrem, usg robione wczesniej 2x opis mnie interesujący:naczyniak wątroby. Bóle się nasilają ciągle i stąd TK. Wynik: Wątroba powiększona, prawidłowego kształtu, bez zmian ogniskowych podenrzanych(chyba podejrzanych powinno być?) i bez cholestazy. Pęcherzyk bez złogów wapnistych.Trzustka, śledziona i nadnercza bez zmian. Nerki bez zastoju i złogów.Nie widać masy patologicznej w jamie brzusznej ani adenopatii zaotrzewnej. W prawym przednim zachyłku przeponowo-żebrowym widoczne ognisko śr.35mm o gęstości płynowej(torbiel?) Dziś zrobiłąm RTG klatki: widać w kącie płuca między 1a2 żebrem (licząc od dołu) dość duże koło o wymiarach 5cm x 3,5cm (sama to zmierzyłam przy pomocy programu do odczytu rtg). Proszę mi powiedzieć, 1.czy to coś poważnego?jeśli to nie torbiel to co to moż ebyc? 2. jeśli to torbiel to czy jest szansa na wchłonięcie? 3. Czy można wykluczyć nowotwór złośliwy? Bardzo się boję bo jestem w grupie ryzyka choroby nowotworowej.Jakie etapy dalszej diagnostyki na mnie czekają? Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×