Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuczenie stopy


Gość Jack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 sierpnia wieczorem na grzbiet lewej stopy (mniej więcej poniżej dużego palca) spadła mi 9kg hantla. Od razu pojechałem z tym na pogotowie - lekarz zlecił RTG - nie zobaczył żadnego złamania tylko wypisał heparynę (zastrzyki antyzakrzepowe na 7 dni). Większosć czasu leżałemz nogą w górze i stosowałem Repail Gel N. Niestety, sam sobie pewnie zaszkodziłem tym, że już po 3-4 dniach próbowałem chodzić bo ból nie był tak odczuwalny. Po 8 dniach 10 sierpnia pojechałem znów na SOR i ortopeda wypisał mi tym razem zastrzyki antyzakrzepowe na 10 dni (do 20 sierpnia), antybiotyk przyjmowany 2 razy dziennie oraz Cyclo 3 Fort. Jeszcze 14 sierpnia cała stopa praktycznie była w obrzęku i zaczerwieniona, teraz jest znaczna poprawa, bólu praktycznie nie ma. Dziś mija 19 dni od stłuczenia a guz na stopie oraz zaczerwienienie w okolicy urazu nadal jest i nie wiem czy mogę próbować chodzić i ile czasu minie zanim wszystko wreszcie się uspokoi. Dodam, że gdy mam nogę podniesioną w górze ma normalne kolory i zaczerwienienie tylko w okolicy uderzenia, natomiast gdy ją opuszczę dość szybko staje się cała zarumieniona. Skończyły mi się leki i na własną rękę kupiłem żel Heparizen 1000. Jak długo jeszcze czekać i czy samo wróci do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×