Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskopatia - operacja?


Gość opelek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zadawałem to pytanie już na innym forum ale chcialbym usłyszeć tez Państwa zdanie, mam taki problem: od dluzszego czasu skarze sie na bol kregoslupa, poczatkowo myslalem ze to po prostu zasiedzenie (mam typowa prace biurowa), miewalem juz takie bole ale zwykle mijaly same po jakims czasie, ale nie tym razem. bol stal sie przewlekly, czasem odczuwam jakies dziwne mrowienie w nogach do tego, poki co zwykle srodki przeciwbolowe jeszcze jakos tam pomagaja ale musze brac tego coraz wiecej a nie chce sobie dodatkowo tym zrobic krzywdy. posiedzialem troche w necie i objawy mi pasuja do poczatkow dyskopatii. ale jest jeszcze jedna rzecz - zaczalem miec bole glowy, nie wiadomo skad i dlaczego, i boje sie teraz co mi moze byc. czy ktos z was mial cos takiego? czy znacie jakiegos dobrego lekarza, ktory sie z tym upora? do kogo mam w sumie isc? do ortopedy? neurologa? jestem z Brzeska, moge dojechać do Krakowa albo do Tarnowa, do Nowego Sącza, gdziekolwiek w rozsądnej odległości jest dobry lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, po pierwsze tylko 10% przypadków dyskopatii wymaga leczenia operacyjnego, a po drugie to wcale nie muszą być zmiany dyskopatyczne. Na pewno powinieneś się udać do lekarza, bo przez Internet nikt nie postawi Ci diagnozy. Możliwe ze wystarczy np. terapia ortomanualna i trochę ruchu. Bóle głowy mogą być powiązane właśnie z jakimś schorzeniem kręgosłupa (niekoniecznie z dyskopatią). Podstawowe informacje na temat dyskopatii znajdziesz tutaj: http://www.rugpoli.pl/dyskopatia Jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszamy oczywiście do Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terapia ortomanualna nie jest niczym dziwnym, ale być może nie była Ci wcześniej znana poniewaz jej stosowanie zapoczątkowała w 1965 r. dr Sickesz w Holandii (wiecej informacji mozna znalezc http://www.nvomg.nl/) i tam zdobyła popularność. Rugpoli w Krakowie jest pierwszą i póki co jedyną filią holenderskiego Rugpoli w Polsce, więc być może właśnie dlatego wcześniej nie słyszałeś o tego typu terapii. Jeżeli masz jakieś pytania kontaktuj się proszę ze mną albo bezpośrednio z naszym personelem w Krakowie, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×