Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyniku Mr kolana lewego - uszkodzenie wiezadla i łąkotki


Gość dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Co znaczy ten wynik? wiezadlo krzyzowe i poboczne zachowanej ciaglosci,nadciagniete wiez. rzepki przy przyczepie dalszym.horyzontalna plaszczyzna pekniecia rogu przedniego lakotki bocznej uszkodzenie I i II stopien slady plynu nadrzepkowego i miedzykrzyzowego. potrzebna jest artroskopia? przy chodzeniu czuje dyskomfort od poltora roku mam problemy czasem boli kluje czesto ucieka i cos cisnie mnie :/ po rehabilitacji decydowac sie na zabieg to konieczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że więzadła całe z tego powinnaś się cieszyć, ale radzę udać się do ortopedy (specjalisty od kolan!) w swoim rejonie zamieszkania i skonsultować wynik rezonansu, niestety opis nie zawsze jest trafny jak dobry lekarz zerknie na rezonans powie Ci zdecydowanie więcej i potwierdzi bądź nie opis. Rozumiem, że wyniki MR masz też na płycie cd? 1,5 roku to sporo lekko uszkodzone łąkotki w tym czasie powinny się same wygioić, jeżeli się coś ukruszyło i *lata* Ci po kolanie to raczej bez artroskopii się nie obejdzie. Może stąd to kłucie??? Gorsza sprawa, że piszesz o częstym uciekaniu... może jednak z więzadłami nie jest do końca dobrze nie musiały się zerwać rozciągnięte więzadło też nie spełnia swojej funkcji, jeżeli są na 100% całe to nie ma dramatu. Moim zdaniem bezwzględnie musisz iść udać ze zdjęciami z rezonansu do dobrego ortopedy specjalizującego się w kolanach. Możesz zapytać również o nowe odkrycie 2013r więzadło przednio boczne... (choć większość lekarzy podchodzi do tego z dystansem) Pogoogluj trochę o ALL są też filmiki na youtubie Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz.rtg i usg nic nie wykazalo a mr tak jak napisalam.dwoch ortopedow mowilo że zabieg robic a jeden że nie.nie wiem co robic bo wiadomo artroskopia to juz ingerencjnapisalam.nie wiem co robic czy godzic sie na zabieg ale z drugiej strony juz jakis czas mam problemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTG wykaże tylko kości więc więzadeł ani łakotek na nim nie widać, usg - *to bardzo subiektywne badanie* opinia jednego ortopedy u którego byłem... niestety miał racje 24 po urazie zrobiłem usg ...*wszystkie więzadła całe* ta diagnoza była błędna więc w usg też bym tak do końca nie wierzył. Dopiero na RM *wyszło* że przeszczep więzadła jest zerwany... Pytanie jest czy lekarze widzieli tylko opis rezonansu czy też zdjęcia??? Jeżeli dwóch powiedziało kroić to powinni to uzasadnić , artroskopia jest konieczna bo.... uszkodzenia są takie a takie...., jeżeli tylko rehabilitacja to też z uzasadnieniem, na razie to gdybanie... 1.5 roku to długo nawet bardzo długo jeżeli chodziłaś na rehabilitacje i nie pomogła to pewnie beż krojenia się nie obejdzie, ale jeżeli czekałaś aż *samo przejdzie* to może jeszcze warto powalczyć z rehab. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli konieczna to konieczna chodząc z urazem tylko pogarszasz sprawę a bać się nie ma co, do przyjemności to nie należy wiadomo ale jak się kolano całkiem zepsuje to dopiero będzie kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×