Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prosze o pomoc w kierunku Pzt


Gość Roman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od jakiegos czasu (ok 2-3 miesiecy) mialem uporczywe cuchnace biegunki. Po skierowaniu na usg zauwazono przewod wirsunga 4mm , po badaniu krwi wyszla podwyzszona amylaza we krwi 349 ul , otrzymalem skierowanie do szpitala oddzial gastroenterologistyczny gdzie w dniu przyjecia amylaza w moczu ponad 2000 . W kolejnych badaniach podczas wizyty wyniki amylazy spadaly . Na TK przewod nadal jest miernie poszerzony do 4 mm , lekarze uspokajaja ze to nic takiego , niw ma zwapnien ani torbieli , na TK zauwazono mocne zajecie jelita grubego co potwierdzila gastroskopia ( w kolanoskopii wyszedl refluks w skali A ) , lekarze nie widza w trzustce problemu i zajeli sie jelitem grubym NZJ. Mi wciaz doskwiera bol w nadbrzuszu ktory czasem promieniuje kolo prawej lopatki lub przeszywa bol na wylot do kregoslupa, czasami lekko zakluje z lewej strony pod zebra . Czy zajete 3/4jelita grubego i mocny stan zapalny jelit , moze powodowac tego typu objawy i podwyzszone enzymy trzustkowe ? Aktualnie jestem na silnych sterydach , pentasa,metypred itp. , stolec jest twardy ,uformowany ale z resztkami niestrawionego pokarmu , jestem na lekko strawnej diecie , zero tluszczow . Stolec ma podobny zapach ale nie jest juz tak cuchnacy jak byl . Prosze o odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×