Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metoplazja jelitowa


Gość Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w interpretacji wyników gastroskopii. Mam 30 lat. Od około dwóch lat czułem tępy ból w nadbrzuszu pod prawym żebrem- okresowo. Lekarz zalecił mi przyjmowanie leków na zespół jelita drażliwego. Od kilku miesięcy ból był już cały czas. Dodakowo uczucie pełności w żołądku i wzdęcie. Kilka dni temu zrobiłam gastroskopie: Opis wyniku histopalogicznego to: Błona śluzózowa antrum żołądka w stanie przewlekłego nieaktywnego zapalenia (+++) z ogniskowym włóknieniem blaszki właściwej. Metoplazja jelitowa (+++), dysplazja (-). 3 wycinki. Opis badania endoskopowego: Przełyk- stan zapalny dolnej części wpustu bez zmian morfologicznych. Linia Z równa, położona prawidłowo. W zołądku treść śluzowa. Rzeźba i podatność ścian żołądka prawidłowa. Błona śluzowa okolicy podwpustowej, dna, trzonu i części przedodźwiernikowej żołądka prawidłowe. Cechy stanu zapalnego okolic antrum. odźwiernki kształtny, drożny. Opuszka dwunastnicy bez zmian morfologicznych. Lekarz zastosował leczenie: IPP 40 - 1 szt przed śniadaniem, Desputalin200- 1szt, Bioprazol 20- 1szt przed kolacją, Famogast 40 - 1szt przez kolacją, Proszę o informacje: Czy w/w wyniki badań powinny mnie bardzo martwić? Czy możliwe jest wylecznie w/w zapalenia oraz metoplazji jelitowej? Jakie jest ryzyko rozwoju nowotworu i co robić aby go uniknąć? Czy zastosowane przez lekarza leczenie jest prwidłowe i wystarczając w tym przypadku? Czy powinienem wykonać inne badania, a jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×