Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napletek nie schodzi


Gość �Krystian�

Rekomendowane odpowiedzi

Gość �Krystian�

Witam. Otóż mam 11 lat. Od urodzenia, napletek mi nie schodzi... Mówiłem rodzicom, pojechaliśmy do chirurga który zalecił ćwiczenia i maść. Niestety to nie podziałało. Chciałbym wiedzieć co robić ? A pozatym to czy podczas operacji dają jakieś uśpienie czy coś w tym stylu ? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1) nie panikuj. Jeżeli lekarz powiedział że nie jest to stadium operacyjne to mu zaufaj.Ew zweryfikuj u innego sprawę bardzo dokładnie. 2) myj narząd bardzo dokładnie przy każdej kąpieli / prysznicu. Ostrożnie próbuj ściągnąć napletek za każdym razem nieco dalej niż się da i nieco dalej niż poprzednim razem. Uważaj żeby go nie szarpać (możesz wywołać stan zapalny lub zranienie), Myj dokładnie odsłoniętą część najlepiej płynem do higieny intymnej (nie podrażnia). 3) Jeżeli koniec napletka jest mocno zaczerwieniony lub nabrzmiały - idź dp lekarza - przepisze ci jakiś delikatny środek przeciwzapalny do namaczania (bardzo łagodny roztwór riwanol). Zorganizuj jakieś naczynie i po prostu poświęć na to kilka miinut dziennie 4) po codziennej (2x) operacji moczenia narządu po kilku dniach stan zapalny powinien ustąpić 5) badź cierpliwy: kuracja może potrfać kilka tygodni, ale jeśli nie nastąpiły zrosty stanie się coraz bardziej elastyczna. Najpierw zobaczysz sam koniuszek prącia, potem zoraz więcej a w końcu się otworzy 6) kiedy uda ci się odsłonić prącie nie zapomnij o nie dbać bo problem wróci W zamierzchłych czasach ludzie mieli ograniczony dostęp do wody i środków higienicznych w bardziej gorących strefach klimatycznych ludzie obcinali część napletka (taka było funckjonalne tło *obrzezania*). Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×