Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy na pewno znieczulenie miejscowe wystarczy do wycięcia zewnętrznego żylaka odbytu i fałdu skóry?


Gość Natalia M.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia M.

Miałam usuwane trzy hemoroidy tzw. gumkami w połączeniu z fotokoagulacją laserową. Teraz muszę mieć usunięty zewnętrzny żylak odbytu i fałd skóry. Mogę mieć to usunięte chirurgicznie z użyciem tego lasera w znieczuleniu miejscowym. Również mogę mieć to usunięte w szpitalu, ale bez użycia lasera. Która opcja jest lepsza, kiedy szybciej dojdę do zdrowia? W pierwszym przypadku lekarz zapewnia mnie, ze jest to krótki zabieg, gdzie mogę nie mieć żadnych dolegliwości, a jak już to niewielkie, a drugi lekarz sugeruje, że jest to ciężka i długa rekonwalescencja do miesiąca. Jeśli chodzi o pierwszy przypadek przemawia do mnie zabieg przy użyciu lasera i że szybciej dojdę do zdrowia, jednak boję sie znieczulenia miejscowego. W drugim przypadku przekonuje mnie do znieczulenia ogólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam usuwana fałdę skóry i zewn. żylak metodą MM, znieczulenie w kręgosłup w szpitalu i trzy dni pobytu. Dochodziłam do sobie nie miesiąc, a min. dwa. Polecam ten wątek: http://forum.echirurgia.pl/temat8507.htm tu również opisywałam swoje *przejścia* po operacji (nick AB). Nie miałam laserowo, więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×