Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plamienia po zabiegu elektrokoagulacji


Gość ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 24.10 poddałam się zabiegowi elektrokolagulacji ze względu na krwawiącą nadżerkę oraz wisoczne podczas badania kolposkopowego zmiany na szyjce (białe zabarwienie po próbie kwasu octowego). Badanie histopatologiczne potwierdziło nadżerkę w fazie epidermizacji oraz przewlekłe zapalenie. Nie stwierdzono dysplazji nabłonka. Od zabiegu przeszłam dwie menstruacje i dwukrotnie wyglądało to tak: - 4 dni przed menstruacją dochodzi do silnego plamienia o kolorze od ciemno czerwonego do ciemno brązowego. W ciągu tych 4 dni nadal utrzymuje się napięcie przedmiesiączkowe, bolą piersi..itp... - Po 4 dniach rozpoczyna się 3-dniowy okres z żywo-czerwoną krwią, bólem brzucha, napięcie spada Bardzo proszę o poradę - co mogą oznaczać powyższe plamienia? Bardzo mnie martwią. Czy należy je traktować jak element okresu czy jednak nie jest to normalne? Czy mogą być konsekwencją oczyszczania się jeszcze po zabiegu? podczas kontroli pozabiegowej lekarz powiedział, że wszystko ładnie się goi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

co mogą oznaczać powyższe plamienia? Czy należy je traktować jak element okresu czy jednak nie jest to normalne? - Raczej należy traktować jako element krwawienia miesiączkowego. Radzę jeszcze jednak w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem prowadzącym. Czy mogą być konsekwencją oczyszczania się jeszcze po zabiegu? - Być może ta zmiana rodzaju krwawień miesiączkowych właśnie związana jest z przebytym zabiegiem. Raczej o niczym niepokojącym takie krwawienia nie świadczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×