Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żółć w żołądku po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość KASIULA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ponad miesiąc temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy byłam tydzień temu na gastroskopii bo często mnie brzuch boli a wcześniejsze USG nic złego nie wykazało i z gastroskopii wyszło że mam żółć w żołądku i ogólnie jest przekrwiony i obrzęknięty. A do tego te ciągłe zaparcia od ponad miesiąca po zabiegu się zmieniło wszystko. Brzuch miał mnie nie boleć a dalej boli fakt że nie mam już takich ataków ale jakieś skurcze jak zjem to takie czuje gulgotania i wzdęcia choć trzymam diete nie jem nic ciężkostrawnego. Lekarz przepisał mi Panzol i mam używać go 3 miesiące, Metoclopramidum i zazywać przez 4-6 tyg. i pić siemie lniane. Czy po tych lekach te bóle brzucha ustąpia czy to przez tą żółć, czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania i co z tymi zaparciami? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy po tych lekach te bóle brzucha ustąpia - tak, bóle raczej powinny ustąpić czy to przez tą żółć, - żółć w żołądku może wywoływać stan zapalny i z tego powodu mogą być dolegliwości czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania - nie ma takowej potrzeby i co z tymi zaparciami? - dieta bogatobłonnikowa, okresowo można zażyć syrop na bazie laktulozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×