Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Implant stabilizujący Black jack


Gość stanazolin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stanazolin

Witam czy ma ktos wszczepionego implanta stabilizujacego blac jack?za miesiac mam zabieg i chca mi cos takiego zalozyc ale nigdzie nie moge o tym poczytac. zabieg ma byc wykonany na trauguta przez chirurga Jablonskiego.prosze o jakies opinie co do implanta i chirurga. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałam operację 3 tygodnie temu i też użyto implantu black . Nie znalazłam nic na ten temat , operację miałam w szpitalu wojskowym we Wrocławiu wykonaną przez ordynatora i jest lepiej niż było przed operacją, nie muszę brać codziennie leków przeciwbólowych .Potrzebne są co dzień ćwiczenia i niewolno siadać przez co najmniej miesiąc takie dostałam zalecenia od rehabilitantki i myślę że będzie coraz lepiej pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo miną dwa miesiące od zabiegu, nie mogę jeszcze wszystkiego robić, ale nadal nie muszę brać nic przeciwbólowego.Chyba że zapominam się i robię to czego niewolno.Najważniejsze że ten największy ból jest za mną po miesiącu byłam na kontroli u doktora który mnie operował i powiedział że trzeba cierpliwie czekać bo nerwy ponoć regenerują się do pół roku.A ty jak się czujesz po zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 5 tygodni po zabiegu bacjac. Nadal odczuwam ból jak siedze i leze na brzuchu. Najlepiej jak jestem w marszu to prawie nic nie boli. Zaczynam lekko pływać na grzbiecie a od przyszłego tygodnia rehabilitacja pełną parą. W przyszłym tygodniu mam też wizyte u neurochiruga i poprosze o rezonans. LILKA miałaś wypukline L5S1? jak tak to jakiej wielkości? Czy jeszcze jakąś operacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę Cię poboli , ja jestem już po rehabilitacji czekam na sanatorium.Masz rację ja jak chodzę to też mnie mniej boli.Jak siedzę lub jak za długo stoję to boli mnie kręgosłup ale górny odcinek.Wypuklinę miałam między L4L5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STANAZOLIN

witam mi juz idzie drugi miesiac i dopiero jutro mam kontrole..zobaczymy co lekarz powie bo myslalem juz o powrocie do pracy.. pobolewa mnie lekko posladek ale noga nie drętwieje.. ja zdecydowalem sie na zabieg wczesniej bo i tak by mnie nie ominął tzn nie miałem tak poniszczonych nerwów.. mialem obawy jak kazdy ale po kolejnej nie przespanej nocy sie zdecydowalem bo raz odmowilem terminu. L4-L5 . chcialem zabiegi trzeba czekac na kontrole czyli 2 miesiace. rodzinny nie dal bo niewie czy moge juz sie rehabilitować . wiec spacerki mi pozostaly. bylem na basenie ale zbytnio nie polecam bo pobolewalo po plywaniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie usuwali, też myślałam o powrocie do pracy ale mam pracę siedzącą w wymuszonej pozycji, już próbowałam i nie bardzo mi się udaje wytrzymać już po 2 godz,boli mnie kręgosłup ale górny odcinek i cierpną mi ręce więc nie wiem jak będzie z tym powrotem.Na razie to tylko zus ma zastrzeżenia do chorobowego i kontrolują co trochę albo wzywają do siebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was ból doskwiera? Lekko boli ale cały czas. Maksymalnie godzine moge posiedzieć bo tak zaczyna bardziej boleć. Zastanawiam sie nad usunięciem dysku. Wam też dali taką propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłam operowana 11.2016 obecnie kończę rehabilitację. Miałam wypadnięcie jądra miażdzystego L5-S1i ucisk na korzenie nerwowe, i lewej nogi przez to mięśnie kurczyły mi sie 24/dobę, ból niesamowity. Po operacji ulga niesamowita, na następny dzień wstałam! Powoli zaczęłam chodzić, największy problem miałam z noga która po prostu miała straszne zakwasy po *przebiegnięciu maratonu*. Po zabiegu tak jak mówiono wcześniej siedzieć nie można bo potem bolą plecy. Trzeba nauczyć sie odpowiednich nawyków np. Wstawania z łóżka, nie schylanie się itp. Dolegliwości obecnie to bóle górnej części kręgosłupa (piersiowy i szyja) ale w sumie przed operacja tez mnie pobolewaly teraz piecze No i jak za długo posiedzę to w miejscu operowanym piecze. Ale ogólnie czuje sie rewelacyjnie za 2 tyg wracam do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×